SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EDİRNE GENÇLİK MERKEZİNDE ŞENLİK VAR…

DENEYAP ATÖLYESİ TASARIM-ÜRETİM PROJE ŞENLİĞİ

EDİRNE GENÇLİK MERKEZİNDE ŞENLİK VAR…
Bu haber 04 Eylül 2019 - 17:27 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Deneyap Eğitimlerimiz 12 pilot ilimizde Cumhurbaşkanlığımızın İlk 100 günlük icraat programları kapsamında hayata geçirildi. İleriki tarihlerde 81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulmasına yönelik olarak, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, , TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında önemli bir işbirliği tesis edildi. Türkiye’de gençlerin, özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayan bu dört önemli kurumun katkıları ile Deneyap Türkiye hayata geçirildi. Edirne İlimiz bu 12 il içerisinde yer aldığı için oldukça şanslı, gençlerimiz uygulanacak eğitim başlıkları sayesinde gelecekte yer alacak üretim tekniklerine onlarca yıl daha erken hazır olmuş olacaklar. Bu sayede kendilerini geliştirirken Ülkemizin’de gelişimine katkıda bulunacaklar.

Deneyap Türkiye’nin temel amacı, ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz gördüğümüz Milli Teknoloji Hamlesinin itici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek. Bu alanda ilgisi ve yeteneği olan gençlerimizin, yeterli imkânlar ve doğru yönlendirme ile çok büyük işler başarabilecek potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Ve tüm Türkiye’de, geleceğin bilim insanları, araştırmacıları, girişimcileri olabilecek gençlerimizin bulunduğunu biliyoruz. Onları ülkemizin gelişimine katkı sağlayan, üretken, yenilikçi bireyler olma yolunda desteklemek üzere, 81 ilde Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurmayı hedefliyoruz.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinin eğitim modeli, girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmalarına yönelik tasarlandı. Denayaplarda, ortaokul ve liseye başlangıç çağındaki gençlerimiz Tasarım-Üretim, Robotik-Kodlama, Elektronik Programlama, Yazılım Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi alanlarda eğitimler alacaklar. Toplamda 3 yıllık bir süreçte, hem temel teknoloji yetkinlikleri, hem özel ilgi alanlarında derinleşme, hem de proje üretme kabiliyeti elde edecekler. Bu gelişim süreci sonunda geleceğin teknoloji yıldızları haline geleceklerine olan inancımız tamdır.

Bu doğrultuda Tasarım ve Üretim dersleri ile ilk modülüne 16 Temmuz 2019 tarihinde başlamış olan Edirne Gençlik Merkezi Deneyap Atölyesi Eğitimlerinin 31 Ağustos Cumartesi günü Proje Şenliği Gençlerin ve Velilerin yoğun katılımı ile Edirne Gençlik Merkezi Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER