SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EDİRNE İTFAİYESİ “KAZA KIRIM ARACI”KAZANDI..

Trakya’da ilk ve tek tam donanımlı kaza kırım aracı tanıtıldı..

EDİRNE İTFAİYESİ “KAZA KIRIM ARACI”KAZANDI..
Bu haber 03 Ekim 2018 - 10:21 'de eklendi ve 350 kez görüntülendi.

Avrupa Birliği Bakanlığı IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında, İtfaiye Müdürlüğüne kazandırılan tam donanımlı kaza kırım aracı basına tanıtıldı.Trakya’da ilk ve tek olma özelliği taşıyan 4×4 aracın 38 farklı özelliği bulunuyor.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü binası bahçesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek son teknolojili aracın tanıtımını yaptı.

Düzenlenen toplantıya Edirne İtfaiye Müdürü Aydın Baskak, İtfaiye Amiri Erdoğan Göbel, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Bulgaristan’dan gelen proje sorumluları ve itfaiye personelleri katıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, tamamı AB’den gelen hibe ile alınan 1 milyon 400 bin lira değerindeki tam donanımlı kaza kırım aracının hizmete girdiğini belirtti.

Kaza kırım aracının Trakya’da tek olma özelliği taşıdığını belirterek şunları kaydetti:

“Birçok özelliği olan bu araç, Trakya bölgesinde ilk ve tektir. Tam donanımlı kaza kırım aracı, son teknoloji ile üretilmiş, 38 farklı özelliği vardır. Çift kabinli araç, sıkışmalı kazalara müdahale dışında, aynı zamanda itfaiye görevi de görmektedir.” dedi.

Daha sonra aracın tanıtımı için senaryo gereği kaza yapan otomobile müdahale edildi.

İtfaiye Amiri Erdoğan Göbel, itfaiye bünyesine kazandırılan aracın özelliklerini,  görsel anlamda anlatmak amacıyla takla atmış ve ağaçlara çarpmış bir araçta tatbikat yapmak için toplanıldığını kaydetti.

Yapılan tatbikatta, kaza yapıp devrilen otomobilin içine giren ağaç dalları çıkarıldı.Sonrasında ise devrilen araç kaldırılıp, sıkışan yaralılara zarar vermemek amacıyla dikkatlice indirildi. Son olaral son teknoloji kesici aletler ile camlar kırıldı ve aracın kapısı kesildi.

Tatbikat uygulamasında yer alan İtfaiye memuru gazetecilere yaptığı açıklamada yeni sistem ile müdahalede bulunmanın daha pratik ve kolay olduğunu dile getirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER