SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Edirne’de, Kızılay Şubesi’nin kan stokları günlük binin altına düştü.

Edirne’de, Kızılay Şubesi’nin kan stokları günlük binin altına düştü.
Bu haber 13 Ekim 2020 - 20:30 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

Edirne’de, Kızılay Şubesi’nin kan stokları günlük binin altına düştü. Edirne Valiliği, Edirne Kızılay Şubesi ile birlikte bir seferberlik başlatarak, tüm Edirne halkını kan bağışı yapmaya davet etti. Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, siyasi partilerden ve tüm STK’lardan bağış kampanyasına destek isteyeceklerini söyledi.

Uysal, “Kızılay’ımızın ihtiyacı olduğu kanı toplamak için başta kamu kurum ve kuruluşlar olmak üzere tüm Edirne halkı olarak bir kampanya başlatıyoruz. Basın mensuplarımız sizler ve sosyal medyayı da kullanarak, başta valimiz ve bizler sağlığı elverişli olan herkes bu kan kampanyasına, kan toplama kampanyasına katılacağız, kan vereceğiz. Milli Eğitim, Sağlık İl Müdürlükleri başta olmak üzere kamu kurumlarımızda, birim amirleri, sağlığa elverişli bütün kamu personellerimizi kan vermeye davet edeceğiz. Kan veren bütün kamu görevlilerimiz bunu sosyal medya hesaplarından paylaşacaklar. Halkımızı daha çok teşvik etmek için. Ayrıca siyasi partilerden ve tüm STK’lardan bağış kampanyasına destek isteyeceğiz. Böyle bir yöntem izlemeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Kızılay Edirne Şubesi Başkanı Kadir Çakay da, günlük kan stoklarının binin altına düştüğünü kaydetti. Çakay, “Edirne halkının bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz. Geçen yıl kan artışında Edirne Türkiye genelinde ikinci sıradaydı. Bu durumda şuan günlük stoklarımızın binin altına düştüğünü söyleyebilirim. Dolayısıyla imdat veriyor. Bu konuda Edirne halkına bağış konusunda bize yardımcı olmalarını istiyorum” dedi. Çakay, vatandaşları 16-17-18 Ekim 2020 tarihlerinde Saraçlar Caddesi’nde kurulacak olan Kızılay Kan Bağışı çadırına davet etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER