SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EDİRNE’DE SAĞLIK SOKAĞI AÇILDI

Edirne’mize güzel katkılar sağlayacağını ümit ediyorum

EDİRNE’DE SAĞLIK SOKAĞI AÇILDI
Bu haber 07 Eylül 2019 - 11:41 'de eklendi ve 391 kez görüntülendi.

3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası kapsamında Edirne’de Eski Cami arkasındaki alanda Sağlık Sokağı açıldı.Sağlık Sokağının açılışına, Edirne İl Sağlık Müdürü  Ali Cengiz Kalkan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma Heves  Yılmaz, Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve Edirne Aile ve Sosyal Politika İl Müdürü Bilgin Özbaş katıldı.

Vali Vekili Dr. Yusuf Güler, açılışı yapılan sağlık sokağının farkındalık yaratmak adına katkı sağlayacağını ifade ederek şunları söyledi;“Artık sağlık konusunda da gerçekten farklı yapılanmalar içerisine girdik. Daha önce çok fazla dikkate alınmayan hususların ne kadar önemli olduğunu gözlemlemekteyiz. İnsan sağlığını tehdit eden unsurlar konusunda artık çok ciddi çalışmalar yapmaktayız. Özellikle bilinçlendirme ve farkındalık yaratma bağlamında bu etkinliğin Edirne’mize güzel katkılar sağlayacağını ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Halk Sağlığı Haftası’nda bir dizi etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyerek, sağlık çalışmasını halkla birlikte sürdürme gayretinde olduklarını kaydetti.Kalkan sözlerini şöyle sürdürdü;, “Artık sağlık konusunda da gerçekten farklı yapılanmalar içerisine girdik. Daha önce çok fazla dikkate alınmayan hususların ne kadar önemli olduğunu gözlemlemekteyiz. İnsan sağlığını tehdit eden unsurlar konusunda artık çok ciddi çalışmalar yapmaktayız. Özellikle bilinçlendirme ve farkındalık yaratma bağlamında bu etkinliğin Edirne’mize güzel katkılar sağlayacağını ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte ayrıca Kanser Erken Tarama ve Eğitim Merkezi çalışanlarına teşekkür belgeleri verildi.Halk Sağlığı Sokağının açılışı yapılarak stantlar gezildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER