SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EDİRNE’NİN EN BÜYÜK TAVA CİĞER SALONU AÇILDI.

ON OTOBÜS TURİST KAFİLESİ AYNİ ANDA CİĞER YİYECEK.

EDİRNE’NİN EN BÜYÜK TAVA CİĞER SALONU AÇILDI.
Bu haber 13 Nisan 2019 - 15:32 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

İşletmenin açılışına Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere, siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri de katılım gösterdi.Ciğerci Niyazi Usta’nın 2’nci şubesi Olin Kavşağı’nda hizmete girdi. Dün yapılan açılış törenine Vali Canalp ve Başkan Gürkan’ın yanı sıra siyaset ve iş dünyasından çok sayıda kişi katılım gösterirken, işletme davul-zurna eşliğinde açıldı.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan açılışta yaptığı konuşmada, “Öncelikle bu işyerinin ustamıza, ailesine, Edirne’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Edirne her geçen gün yeni açılan iş yerleri ile özellikle yeme-içme yerleriyle tıpkı o başkentlik dönemindeki atmosfere ulaşıyor. Edirne’deki tüm kurumlarda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde; 2018 yılı sonunda Edirne’ye 5,5 milyon turist geldi. Hedefimiz bunu önümüzdeki 5 yıl içerisinde 10 milyona çıkarmak. Edirne ortak paydası altında siyasi ve partisel düşüncelerimize bakmadan Edirne’yi gelecek yüzyıla ve gelecek yıla 2023 hedeflerine daha sağlıklı, daha doğru ulaştırma çabalarımız hep beraber devam edecek.” dedi.
Ciğerci Niyazi’nin Sahibi Niyazi Yavuz ise daha önce yapmış olduğu açıklamada mekanı, ‘Ustalık Eserim’ diye değerlendirmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:  “Edirne turizm şehri, yılda milyonlarca turisti ağırlıyor. 5 tane sınır kapısı olan bir şehirde yaşıyoruz. Bende bu şehirde ciğer ustalığı yapıyorum. İşletme olarak 50 kişinin üzerinde çalışanımız var. Bu çalışan sayısını 70’lere kadar çıkarmayı düşünüyoruz. Bu işletmeyi ne için açtık? Bu işletme bizim ustalık eserimiz. Edirne’ye yakışır, en iyi şekilde, masasıyla, sandalyesiyle, dizaynıyla ve renklerle dükkanı oluşturduk. Edirne’deki en büyük eksiğimiz otoparktı. İşletmemizin şu anda, kaç kişi gelirse gelsin, gelen insan sayısına yetecek kapasiteli otoparkı mevcut. Tur otobüsleriyle ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Onlar zaten 5-10 otobüs gelip yemeğini yiyecek ve gidecek. ”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER