SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Ekim Ayı Meclisinde 5 günden 2 gündem dışı madde kabul edildi.

Muhalifi bol Mecliste kararlar Oy Çokluğu ile alındı.

Ekim Ayı Meclisinde 5 günden 2 gündem dışı madde kabul edildi.
Bu haber 08 Ekim 2019 - 9:06 'de eklendi ve 288 kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında meclis salonunda gerçekleşen toplantıda 5 gündem 2 de gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün abonelerle ilgili işlemlerin yapılmasında, kaçak kullanımlarda açma kesme işlemlerinde kullanılmak üzere üç adet kamyonet alınmasıyla ilgili maddede Ak Parti grubu adına söz alan Ayhan Dinç bu araçlardan daha elzem olan Kuka ve Vidanjör alınmasının daha yararlı olacağını belirterek bu maddeye olumsuz baktıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediyenin en önemli birimlerinden birinin sayaç okuma birimi olduğunu belirterek, “Belediye meclisinde aldığımız kararla üst üste iki fatura ödenmeyen yerlerin kesimleri de açılmaları da yine bu birim tarafından yapılıyor. O birimin aracı olmadığı için küçük tip hizmet araçlarından almamız gerekiyor ki gelirlerimizin da daha sağlıklı doğru bir şekilde tespitini ve tahsilatını yapalım” dedi.  Başkan Gürkan, araçların farklı bir amaçla alınacağını, kuka ve vidanjörün fonksiyonunun farklı olduğunu söyledi.Yapılan oylamada Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü birimine araç alınması oy çokluğu ile kabul edildi. Cumhur ittifakı oylamada red oyu verdi.

Meclise gündem dışı olarak gelen bir diğer madde ise Stratejik planda sehven yanlış yazılan bazı rakamların düzeltilmesiyle ilgiliydi. Maddenin görüşülmesi sırasında Ak parti Grubundan olumsuz görüşler yükselince Başkan Gürkan, meclis üyelerine yapılacak düzeltme ile ilgili açıklamalarda bulundu ve bunun teknik bir düzeltme olduğunu, baskı veya rakamların yanlış yazılmasıyla oluşan hatayı düzeltmek istediklerini söyledi.Bu açıklamadan sonra Ak Parti ve MHP lilerde kabul oyu verdiler.

Başkan Gürkan, sokak sağlıklaştırma projeleriyle ilgili verilen önerge konusunda yaptığı açıklamada Edirne’de 14 adet sokak belirlendiğini, 7 projenin 1,5 yıl önce bittiğini, ancak Koruma Kurulu tarafından onaylanmadığını kaydetti.

Gürkan, “ben kurula kendim gittim, 7 taneden bir tanesini onaylayın örnek olsun dedim. Seçim öncesi kurulumuz koruma amaçlı imar planı bitmeden bunların görüşülmeyeceği kararı aldı. Bunun hem Edirne’nin gelişimi hem de siyasi anlamda ne anlama geldiğini herkes anlıyor zaten” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER