SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Elmas Arslan Girişimci Kadınlar Projesi ile Ödül Aldı

Ödülünü Emine Erdoğan’ın elinden aldı.

Elmas Arslan Girişimci Kadınlar Projesi ile Ödül Aldı
Bu haber 12 Mart 2019 - 10:12 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

T.C. Ticaret Bakanlığı organizasyonunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TESK ev sahipliğinde, düzenlenen Türkiye Girişimci Kadın Buluşması etkinliğine TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Başkan Yardımcılarından Nükhet Uzunismail Su ile Emine Günay, Kurul Üyelerinden ise Ayser Saygı, Hülya Akman, Selen Beyli, Yıldız Yeşilkurt, Pakize Eraslan, Aycan Algur, Nazan Balaban ve Muradiye Akcan’dan oluşan heyet katılım sağladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve T.C Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’ın da katıldığı bu önemli buluşmada Kadınlarımızın çalışma hayatında yer alması ve desteklenmesi adına yapılan girişimler anlatıldı.

Hisarcıklıoğlu, kadınların, tüm insanlığın ilk öğretmeni olduğunu kaydederken “Evlatlarınızı ve özellikle kızları muhakkak okutun. Aklın, başarının, ekonominin cinsiyeti olmadığını anlatın. Onları girişimci olmaya özendirin. Tekrar vurguluyorum. Aklın cinsiyeti olmaz. Başarının cinsiyeti olmaz. Ekonominin cinsiyeti olmaz. Eğer zenginleşmek istiyorsak, Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokmayı hedefliyorsak, kadınlara ihtiyacımız var. Kadınlarımızın işgücüne katılımını, erkeklerin seviyesine çıkarırsak, ekonomimiz yüzde 20 daha fazla büyüyecek.” dedi.

3 dönem boyunca Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde Edirne Kadın Girişimciler başkanlığını yürüten Elmas Aslan 81 İlden temsilcinin katıldığı TOBB Türkiye Kadın Girişimciler buluşmasında “Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar Projesi”ile yılın girişimci kadınları arasından seçilerek ödülünü aldı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteklediği ve TOBB Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulunun Projesi olan Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar Projesi kapsamında amaç köy kadınlarını evlerinden çıkarıp girişimci yapmaktı.Ayrıca Edirne’nin değerli ve verimli topraklarını değerlendirmek, köylümüze destek olmak, köyde yaşayan ve üreten kadınlarımızı ekonomiye kazandırmak ve İlimizin değerine değer katmak başlıca amaçlar arasında yer alıyordu.

Bu kapsamda TOBB Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar Projesi ile tüm Türkiye’nin temsil edildiği bu önemli platformda Ödülünü Sayın Emine Erdoğan’ın elinden aldı.

RECEP ZIPKINKURT

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER