SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ETUS 180 aracı , 203 şoförü ile hizmete hazır

Başkan Giyik; İflas ve battı gibi haberler asılsız haberlerdir

ETUS 180 aracı , 203 şoförü ile hizmete hazır
Bu haber 06 Eylül 2019 - 10:56 'de eklendi ve 250 kez görüntülendi.

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik, yeni eğitim öğretim yılı öncesi düzenlediği basın toplantısında 180 ETUS aracı , 203 şoförle hizmete hazır olduklarını kaydetti.

Giyik, “Biz ETUS olarak yeni eğitim ve öğretim yılına geçen hafta itibariyle hazırız. Bazı sosyal medyada bazı gazetelerde çıkan haberlere ben buradan vatandaşlarımıza seslenerek itibar etmemelerini söylüyorum. Neden bunu söylüyorum; bazı haber kaynaklarında 130 araçla eğitim öğretim yılına başlayacağımızı, şoför olmadığını, mazotumuzun olmadığını söyleyen kitlelere inanmamalarını söylüyorum, kesinlikle böyle bir şey yok. Kesinlikle aslı ve astarı olmayan dedikodular. Bu yüzden ben 180 aracımızın hazır olduğunu, 203 şoförümüzle beraber ve mazotumuzun da olduğu eğitim ve öğretim yılına hazır olduğumuzu buradan vatandaşlarımızın da bilmesini isterim” dedi.

Giyik,  6 Eylül Cuma günü yapılacak Edirne Belediye Meclisi toplantısında 25 adet yeni güzergahın gündeme geleceğini söyledi.

Giyik, son günlerde ETUS’un battığı yönünde çıkan haberlere de yanıt verdi.

Giyik, “Bir algı yaratmaya çalışıyor belli bir kitle. Öyle bir şey yok burası bir kooperatif.  Bir sürü A.Ş. konkordato açıklarken bizler çok şükür ayaktayız. Ayakta da kalacağız. Bizim burası bir kooperatif, bir batma olayımız olursa toplanırız 226 ortak koyarız 20şer, 30ar, 50şer para bu işi kurtarırız. Bu kooperatif batmaz. Ben olduğum için değil burada kim olursa olsun bu kooperatifi batıramaz” dedi.

Giyik, geçtiğimiz günlerde ETUS aracında bir yolcu ile şoför arasında çıkan tartışmaya da açıklık getirdi.

Giyik, “O olay şöyle gerçekleşiyor; bir teyzemiz araca biniyor kartı yok şoföre diyor ki “oğlum kartım yok ne yapmam gerekiyor?”, “teyzeciğim” diyor “otur, bozuk paran varsa 3,5 lira atarsın.” “3 lira atarsın” o zaman 3 liraydı. Yandaki vatandaş diyor ki “ yok atmıyorsun teyze, soyup soğana çevirdiler Edirne’yi” deyip kendi şoförü tahrik etmeye çalışıyor. Keşke şoförümüz ses çıkarmasaydı. Ben şoför arkadaşa da söyledim, tahrikine kapılmış. O videoyu çeken arkadaşla şoförün hiçbir muhataplığı yok. O başka vatandaş araya girmiş şoförü de tahrik etmiş şoför de tahrike kapılmış. Şoföre gerekli uyarıyı yaptım. Genel kurul kararlarımız var, cezalarımız var yani haksız olduğu halde kesinlikle ceza alıyorlar. Bu anlamda şoförleri uyarıyoruz. 65 yaş üstü olsun, engelli olsun tüm vatandaşlarımızla alakalı ne olursa olsun binen her yolcuya saygılı davranmak zorundalar.

Her sezon yaşadığımız sıkıntılar bunlar. Eğitim sezonunda fazla araç olmakta, yaz sezonun da %60 varan düşüş yaşanmaktadır. Arabaların bir kısmını potansiyel olmadığı için kenara çekiyoruz. Pazartesi 180 araçla yolda olacağız. ETUS’un 220 aracı bulunmakta aktif olarak 180 araç kullanılmaktadır. İflas ve battı gibi haberler asılsız haberlerdir”.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER