SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Fatih Erbakan yeniden Genel Başkan..

Yeniden Refah Partisi “Burada gelecek var” sloganıyla Kongresini yaptı.

Fatih Erbakan yeniden Genel Başkan..
Bu haber 17 Kasım 2019 - 21:00 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

Yeniden Refah Partisi’nin 1. Olağan Büyük Kongresi bu gün kalabalık bir katılım ile gerçekleşti.Çok sayıda partilinin katıldığı Kongrede Genel Başkan Fatih Erbakan uzun süre alkışlandı.
1117 delegeden 978’i oy kullandığı kongrede Fatih Erbakan 971 oy alırken, 7 oy geçersiz sayıldı.
Fatih Erbakan, partisinin ilk olağan genel kurulunda geçerli oyların tamamını alarak genel başkan oldu.
“Burada gelecek var” sloganıyla düzenlenen Yeniden Refah Partisi 1’inci Olağan Büyük Kongresi’nde konuşan Fatih Erbakan, mazlumlara, gariplere, ezilenlere umut; Türkiye, İslam alemi ve adil bir düzen isteyen tüm insanlar için alternatif olmak istediklerini söyledi. Sahip oldukları Projeler ile Türkiyenin Ekonomik sorunlarını halledecek güçte olduklarını ifade eden Erbakan, konuşmasını söyle sürdürdü;:
“Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne ‘dur’ demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir. Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. Türkiye, komşu ülkelerden uzak yerlerden tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz bütün bölge ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahibiz. Tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde destekleyeceğiz.” dedi.
Kongreye Saadet Parti ve MHP dışındaki partilerin temsilci gönderdiği ifade edildi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER