SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

FERHATOĞLU: AYÇİÇEĞİNDE BEREKETLİ SEZON OLACAK

Pancarda kota kalktı ama ekim azaldı…

FERHATOĞLU: AYÇİÇEĞİNDE BEREKETLİ SEZON OLACAK
Bu haber 04 Ağustos 2019 - 12:33 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.

MHP Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu, Edirne’de tarım sezonunu değerlendirerek, buğday hasadında başarılı sezon geçiren Edirne’nin ayçiçeğinde de aynı beklentinin hakim olduğunu söyledi. Ferhatoğlu, ekimi yok denecek kadar azalan şeker pancarı için de üreticinin desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Ferhatoğlu, “Öncelikle bildiğiniz gibi bu yıl çiftçilerimiz açısından buğday hasadında oldukça bereketli bir sezon oldu. Fiyat daha yüksek olabilirdi ama yine de benim gördüğüm herkes bu yıl buğdaydan memnun. İnşallah ayçiçeği de gördüğümüz kadarı ile iyi ve yağmurlar zamanında düştü.

Ayçiçeği de bereketli olacaktır. Beklenti bu yönde. Burada şekerpancarıyla ilgili bir kota sorunu vardı. Bu kaldırıldı fakat benim gördüğüm çiftçilerimiz pancar ekiminden vazgeçti. Belki de ekim yok gibi bir şey. Üretici Edirne’de başka ürünlere yöneldi. Devletimiz üreticiye bir takım destekler koyup, teşvik ederse pancar üretiminin tekrar Edirne’de başlayacağına inanıyorum. Pancar ekiminden sağlanan gelir çiftçimize de iyi gelecektir.

Desteklerle ilgili Cumhurbaşkanımız da açıklama yaptı ve biz bu konuda epey şikâyet aldık. Büyük sıkıntı vardı bu konuda. Genel merkezimize konuyu ilettik ve kalan yüzde 30 destekler kısmetse Kurban Bayramı’ndan önce ödenecek hayırlı ve bereketli olsun diyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER