SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

FETİH HEYECANINI YAŞAMAYA VİRÜS ENGEL OLAMAZ

İstanbul’un Fethi’ni tüm coşku ve heyecanımızla bu yıl online olarak kutladık.

FETİH HEYECANINI YAŞAMAYA VİRÜS ENGEL OLAMAZ
Bu haber 30 Mayıs 2020 - 13:47 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.

İSTANBUL’UN FETHİ’NİN 567. YIL DÖNÜMÜ e-FETİH ŞÖLENİ İLE KUTLANDI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her yıl büyük heyecan ile stadyumlarda kutlanan İstanbul’un Fethi’nin 567. yıl dönümünü koronavirüs pandemisinden dolayı bu yıl e-Fetih Şöleni ile kutladı.

Düzenledikleri e-Fetih Şöleni hakkında açıklama yapan AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş şunları kaydetti:Efendimizin müjdesinden gönüllere düşen bir sevda, Fatih’in emaneti kadim şehir İstanbul. Yıllardır tüm coşkumuzla koşup sarıldığımız, Ayasofya’sına hasretle baktığımız göz bebeğimiz İstanbul. Bu yıl uzak kaldık, bu yıl statlarında buluşamadık ama yürekleri birleştirmeye, heyecanı en derinden yaşamaya virüs engel olamadı ve İstanbul’un Fethi’ni tüm coşku ve heyecanımızla bu yıl online olarak kutladık.

Bildiğiniz gibi, AGD Edirne Şubesi olarak İstanbul’un fethinde Edirne’nin önemini vurgulamak için her yıl “İstanbul’un Fethi Edirne’den Başlar” etkinliği düzenliyorduk. Sağlık tedbirleri nedeniyle bu yıl etkinliğimizi gerçekleştiremedik belki ama genel merkezimizin düzenlediği e-Fetih Şöleni’ne katılarak, Edirne Selimiye Meydanı’nda yaşadığımız coşku ve heyecanı internet ortamında yaşamış olduk.

Stadyumdaki heyecanı aratmayan e-Fetih Şöleninde, mehter takımı ve çeşitli sanatçıların verdiği konserlerin yanı sıra, İslam dünyasından da temsilciler konuşmalar yaptılar. Dört saat süren canlı programın sonunda, e-fetih.com web sitesi aracılığıyla hatıra bileti oluşturanlar arasından çekiliş yapıldı ve kazananlara çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER