SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Firmaların reklamını vatandaş mı ödeyecek?

“amaç üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi?”

Firmaların reklamını vatandaş mı ödeyecek?
Bu haber 06 Ocak 2019 - 9:05 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 2019 yılında para ile satılmaya başlayan poşet uygulamasında vatandaşın mağdur olduğunu söyleyerek, “amaç üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi?” diye sordu.

Poşetin parayla satılmasının yeni bir (üstü örtülü) vergi kalemi olduğunu söyleyen Demirkıran, “poşetler için en az 25 kuruş alınacak diye bir ifade, daha fazla da alınabileceğinin yolunu açıyor. Bu masraf harcama kalemi olarak vatandaşın sırtına binecek” şeklinde konuştu.

Satış yapan firmanın reklamı olan poşetlerden para alınmasının çok yanlış olduğuna vurgu yapan Demirkıran, “reklam içeren poşetler para ile satılamaz. Vatandaşımız haklı olarak soruyor; ‘firmanın reklamını ben niye ödeyeyim.’ Ayrıca Firma reklamı içeren poşetlerin atılmayıp tekrar kullanılması tüketici açısından zorluk oluşturur. Toplumumuzda, (A) firmasından alınan poşetle (B) firmasına gidilince ‘ayıp olur’ anlayışı vardır” diyen Demirkıran sözlerini şöyle sürdürdü;

Saadet Partisi olarak sesleniyoruz; “Amacınız yeni bir vergi almak mı? Veya sokak aralarına kadar girip esnafları bitme noktasına getiren, hızla tekelleşen zincir dükkanların poşet masraf kalemini, gelir kapısı haline getirip büyük bir kıyak yapmak mı? Yani Niyetiniz üzüm yemek mi? bağcıyı dövmek mi? Özetle ifade edersek reklam içeren poşetler para ile satılamaz.” Dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER