SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

GAYTANCIOĞLU’NUN 10 KASIM MESAJI

Atatürk devrimleri geçmişimiz değil geleceğimizdir.

GAYTANCIOĞLU’NUN 10 KASIM MESAJI
Bu haber 08 Kasım 2019 - 15:21 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

Aramızdan ayrılışının 81’inci yılında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve minnetle anıyoruz. Tarihin milletimize en büyük armağanı olan Mustafa Kemal Atatürk fikirleriyle, bize kattıklarıyla ve kurduğu cumhuriyet ile sonsuza kadar yaşayacaktır.

Bugün aldığımız her nefeste, bağımsız olarak yaşamamızda O’na borcumuz vardır. Cumhuriyetimiz kolay kurulmadı, zaferler kolay kazanılmadı. Çürümüş bir imparatorluktan genç, güçlü ve saygın bir cumhuriyete kolay ulaşılmadı. Yapılan her işte Mustafa Kemal Atatürk’ün dehası ve imzası vardır. Geçen bunca yıla karşılık halkımız akın akın O’nun huzuruna gidiyor, O’nun fikirlerine sahip çıkıyorsa bunun nedeni Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıklarının ve fikirlerinin ölümsüz olmasıdır.

“İki Mustafa Kemal var. Biri ben, fert olan, fani olan Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal’den ise ancak ‘Biz’ diye bahsedebilirim. Yani sizler, çalışan köylü, uyanık, münevver, milliyetperver vatandaşlar… İşte o Mustafa Kemal ölmez” diyerek hepimize birer Mustafa Kemal olma görevini bırakmıştır.

Tarihte gördüğümüz “devlet benim” egosuna kapılanlara karşı O kurduğu cumhuriyeti bile kendisiyle özdeşleştirmemiş; kendisinin fani, cumhuriyetin ebedi olduğunu söylemiştir. Atatürk’ümüzün bizlere bıraktığı her şeye kıskançlıkla sahip çıkacağız. Atatürk devrimleri geçmişimiz değil geleceğimizdir.

Mustafa Kemal Atatürk’ü bitmez bir özlem, şükran, minnet ve saygıyla anarken; devrimlerinin aydınlattığı Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatacağımıza söz veriyoruz

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER