SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

GİYİK; Kimse bana ve yönetimime hırsız diyemez! Alnını karışlarım adamın!

Dava sonuçlanınca Kooperatif ortağı olan 12 kişiye de dava açacağız.

GİYİK; Kimse bana ve yönetimime hırsız diyemez! Alnını karışlarım adamın!
Bu haber 21 Şubat 2020 - 8:39 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, ETUS Yönetim binası toplantı salonunda ortaklarında katılımıyla basın toplantısı düzenleyerek ETUS’a yönelik iddialara cevap verdi.

Giyik, “2014 yılında Edirne Belediyesi’nin almış olduğu karar ile nakit binişte toplu taşıma hakkı verilmiştir. Bu hak, şehrin dışından gelen ve Kentkartı olmayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için verildi. Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a da o dönemde bu şikâyetler çok fazla geliyordu, bize de geliyordu. Bir çözüm bulmamız gerekiyordu ve mecliste böyle bir karar alındı. Bu karar kooperatifimize tebliğ olduktan hemen sonra çok yakın bir zamanda olağan genel kurulda biz de tüm ortaklarımızın oybirliğiyle nakit biniş sistemine geçtik. Tüm ortaklarımız oybirliğiyle verdi bu kararı; kimse kafasına göre bir şey yapmadı. Hakan Giyik veya 14 şüpheli yapmadı bunu. Bunun bilinmesini istiyorum. Bu kararı alarak halkımızın mağduriyetini ortadan kaldırdık, çok güzel tepkiler aldık.

2014-2019 yılları arasında nakit toplama işi başladı. O sırada haftada 1 gün, 15 günde 1 gün hak ediş dağıttık. Bu hak edişleri dağıttığımız sırada kooperatifimizin içinden 12 tane ortağımız bizi zimmetle suçladı; suç duyurusunda bulundu. Savcılık da bunların iddiasına istinaden ben, yönetimim ve denetim kurulu hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma başlatılmasının ardından konumuz bilirkişilere gitti. Bilirkişiler de kooperatifimizdeki tüm evraklarımızı incelediler ve aldılar. Bu konuyla ilgili inceleme yaptılar ve 18 Kasım 2019 tarihinde Savcılığa bilirkişi raporları verildi. Raporlar verildikten sonra, sonuç kısmında şu ifadeler vardı: Yönetimin uhdesinde hiçbir şekilde bir meblağ bulunmadığı açık ve nettir.

İsteyen bilirkişi raporunu Savcılıktan alabilir. Büyük kooperatiflerde çeşitli sorunlar oluyor ama ilk defa böyle bir sorunla karşı karşıya kalıyoruz. 12 ortağımız; kooperatife, Hakan Giyik’e, yönetime nasıl zarar veririz, amacıyla çıktıkları bu yolda bizleri derinden üzdü. Bizlerle beraber çalışanlarımızı, çalışanlarımızla beraber ailelerimizi de üzmüşlerdir. Zimmet, vurgun, hırsızlık ithamlarını biz kabul etmiyoruz, edemeyiz de” dedi.

Basında yer alan 16 milyonluk zimmet iddialarına da değinen Giyik, iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Giyik, “2014- 2019 arasında toplanan 16 milyon paranın 226 kişiye dağıtıldığının belgeleri de burada. 1 tane üye ‘ben para almadım” diyemez. Bizi şikâyet eden 12 kişiden 8’i bu paraları aldı. 4’ü de şikâyet ettikten sonra bu paraları almadı. Onların da paraları, idare binamızda mevcut.

Burası büyük bir kooperatif kimse itibarsızlaştıramaz. ETUS battı diyenlere çok yakında cevabını da vereceğiz. Bahsedilen 16 milyon para işte şu evraklardır. Savcılık da istedi bu evrakları; hemen götürdük. Geçen hafta ıslak imzalı evraklarımızı istedi, hemen verdik. Beni ve ismi geçen arkadaşlarımı kimse hırsızlıkla suçlayamaz! Herkes haddini bilsin. Bazı kişiler sosyal medyada sürekli, ‘Recep Gürkan şunu yaptı, Hakan Giyik bunu yaptı’ diyor. Recep Gürkan bu esnafa yardımcı oluyor, suç mu? Recep Gürkan sayesinde bu esnafın ufku açıldı. Bu 16 milyonun soruşturma aşaması bittikten sonra kooperatif ortağı olan 12 kişiye de dava açacağız. Ortaklarımız da tazminat davalarını açacak. Bu durumu, bu noktaya getirdikleri için hakkımızı soracağız onlardan. Burası büyük bir kooperatif; kimse itibarsızlaştırmaya çalışamaz.

6-7 aydır para dağıtamıyoruz. Neden dağıtamıyoruz bilen var mı? Ama yazmak kolay, ‘Hakan Hırsız, o hırsız, bu hırsız’ Yok öyle bir şey. Kimse bana ve yönetimime hırsız diyemez! Alnını karışlarım adamın! Yüce adalete güveniyoruz. Gereken sonuçları alacağımıza da inanıyoruz. Biz Edirne halkına kaliteli hizmet vermeye çalışıyoruz; vermeye de devam edeceğiz. Yatırımlarımız da devam edecek. Kimse ETUS battı demesin; bunların cevabını da çok yakın zamanda vereceğiz. Kimse ETUS’a dil uzatamaz” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER