SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

GÜRKAN”Basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

GÜRKAN”Basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”
Bu haber 10 Ocak 2021 - 19:38 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm dünyada olduğu gibi kentimizde de basın mensuplarının COVİD-19 sürecinde kendi sağlıklarını da riske atarak, doğru ve tarafsız haberi halka ulaştırmak için fedakarca görev yaptığını söyledi.
 
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:
 
“İnsanlık var olduğu günden bu yana bilgiye ihtiyaç duymuştur. Karşılıklı haberleşme ve bilgi alışverişi ihtiyacının sağlanması adına ortaya çıkan basın ve gazetecilik mesleği; gelişen teknoloji ile hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasına girmiştir. Gazeteci, basın özgürlüğünü, halkın doğru haber alma, bilgi edinme hakkını dürüst biçimde kullanır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına her şart ve durumda doğru bilgiye ulaşabilmek için fedakarca görev yapan basın mensuplarımız; kentimizde de gerçekten insanüstü bir gayretle mesleklerini icra etmektedir. COVİD-19 sürecinde de basın mensuplarımız sağlıklarını riske atarak, doğru ve tarafsız bilgiye ulaşabilmek için sahada görev yapmaya ve Edirne halkını bilgilendirmeye devam etmiştir. Bu süreçte hastalığa yakalanan basın mensuplarımız da olmuştur. Ancak şu an sağlıklarına kavuşarak tekrar görevlerine devam etmeye başlamışlardır. Bundan mutluluk ve sevinç duyduk.
 Tüm bu duygu ve düşüncelerle evrensellik ve tarafsızlık ilkeleri çerçevesinde, ülkesinin menfaatlerini göz ardı etmeden gazetecilik yaparak kamuoyunu aydınlatan, her an haber peşinde koşan, kentimizin, belediyemizin ve halkımızın talep ve beklentilerini doğru bir şekilde yansıtarak kamusal bir görevi yerine getiren tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER