SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

HACI HÜSEYİN ÇEŞMESİ İLGİ BEKLİYOR..

HACI HÜSEYİN ÇEŞMESİ İLGİ BEKLİYOR..
Bu haber 21 Şubat 2021 - 11:36 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

ONARMAYA VEYA YIKMAYA YETKİLİ OLAN KİM VEYA HANGİ KURUM VE KURULUŞSA LÜTFEN BU KONU İLE İLGİLENSİN…

HACI HÜSEYİN ÇEŞMESİNİN ESKİ HALİ

Edirne’de 1999 yılında yol genişletme çalışması sonucunda ortada öylece kala kalan mülkiyeti Milli Emlak’a ait olan Hacı Hüseyin çeşmesinin tehlike yarattığını sürücüler, çeşmenin bu haliyle hiçbir düzenleme yapılmadan yolun ortasında daha ne kadar ortada kalacağını merak ettiklerini belirtti.

Araç sürücüleri tam ortada kalan ve 5 yolun kesiştiği yolda tehlikeyle yüz yüze kaldıklarını birçok araç sürücüsünün de yol üzerinde maddi hasarlı kaza yaşadıklarını dile getirdi.  Hacı Hüseyin çeşmesi projelerinin beklenildiğini ve çeşmenin başka yere taşınmasının mümkün olup olmadığını merak eden vatandaşlar, bu çeşmenin her kime aitse sahip çıkmasını bir an evvel yol ortasında kalan çeşmenin koruma altına alınmasını istedi.

Edirne 25 Kasım Stadyumunun yanında Balaban Paşa Mahallesindeki bu çeşmeyi Hacı Hüseyin 1686 yılında yaptırmıştır. Çeşmenin önündeki havuz 1808’de yaptırılmıştır. Bu çeşme ve havuz Edirne Belediyesi tarafından kaldırılmış, sülüs yazılı kitabesi stadyumun duvarında bulunmaktadır. Kitabeyi Şair Razi yazmıştır. 

HACI HÜSEYİN ÇEŞMESİNİN ŞİMDİKİ HALİ..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER