SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Halkbankası’ndan ETSO Üyelerine İstihdam Paketi Bilgilendirmesi

İstihdam sağlayanlara düşük faizli kredi verilecek.

Halkbankası’ndan ETSO Üyelerine İstihdam Paketi Bilgilendirmesi
Bu haber 16 Kasım 2019 - 15:09 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi.

Trakya Bölge Koordinatörü Yusuf Demirel, Trakya Bölge Ticari ve Kobi Pazarlama Bölüm Müdürü Nilüfer Aksakal, Selimiye Şube Müdürü Hasan Bingül ve Kobi Müşteri İlişkileri Yetkilisi Arda Özen Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’u ziyaret etti.

Halkbankası ve ETSO’nun bir araya geldiği ziyarette İstihdam Paketi hakkında istişarelerde bulunuldu.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt “Ekonomik ve sosyal kalkınma için etki alanımızda katma değer yaratarak, gelişmeyi sürekli kılma misyonu ile üyelerimizinekonomik hayatına katma değer sağlamak başlıca görevlerimizden. Bizler bu doğrultuda bankalar ile işbirliği içerisinde çalışarak üyelerimize avantajlı hizmetler sunmaya özen göstermekteyiz.” ifadelerini kullandı.

İstihdam Paketi hakkında bilgiler veren Trakya Bölge Koordinatörü Yusuf Demirel ise “Seçilmiş imalat sanayi ve emek yoğun hizmet sektörlerine, devam eden konut inşaat projelerine ve yurtdışı müteahhitlik hizmetleri kapsayan istihdam paketinde halihazırda 10 kişi veya fazla çalışan istihdam eden firmalar için 3 ay içinde ilave 5 kişi daha istihdam artışını taahhüt ettiklerinde ve sektörlere göre değişen şartlar doğrultusunda 1 yılı ödemesiz toplam 5 yıl vadeli olarak bildirilen faiz oranları doğrultusunda kredi kullanabileceklerdir.” sözlerine yer verdi.

Krediler ve oranları hakkında bilgiler veren Trakya Bölge Ticari ve Kobi Pazarlama Bölüm Müdürü Nilüfer Aksakal “TÜFE Endeksli Faiz Oranından Kredi Kullandırımında, TÜFE Endeksli Değişken Faiz Oranları hesaplamalarında kredi kullandırım tarihinde en son açıklanmış yıllık TÜFE oranı baz alınacaktır.Bu faiz oranları kredi vadesi boyunca 6 ayda bir kez açıklanan yıllık TÜFE oranına göre güncellenecektir. Sektörlere uygulanacak spreadlar imalat sanayi kredilerinde TÜFE+% 2,00 oran, emek yoğun hizmet sektörü kredilerinde TÜFE+% 2,00 oran, devam eden konut inşaat projeleri kredilerinde TÜFE+% 3,50 oran ve yurt dışı müteahhitlik firmalarının kredilerinde TÜFE+% 2,00 oranındadır.Sabit faizli kredi kullandırımında ise imalat sanayi kredilerinde %12,00 oran, emek yoğun hizmet sektörü kredilerinde %12,00 oran, devam eden konut inşaat projeleri kredilerinde %14,00 oran ve yurt dışı müteahhitlik firmaları kredilerinde %12,00 faiz oranlarından yapılacaktır. Bunların dışında yurt dışı müteahhitlik firmalarına kullandırılacak YP kredilerde ise,yurt dışı müteahhitlik firması USD %4,50 oran ve yurt dışı müteahhitlik firması EUR %3,00 oranları baz alınacaktır.” dedi.

RECEP ZIPKINKURT

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER