SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Hamza Yasa Demokrat Parti’den birinci sıra adayı

Ben bir oy’da alsam bir katkı olacağını düşünüyorum

Hamza Yasa Demokrat Parti’den birinci sıra adayı
Bu haber 12 Mart 2019 - 8:12 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

Gazeteci Hamza Yasa 31.Mart ta yapılacak olan Yerel Seçimlerde Demokrat Partiden 1.sıra İl Genel Meclisi üyesi olduğunu açıkladı.Edirne basını ile kahvaltıda buluşan Yasa İl Genel Meclisi üyeliğinden eskiye dayalı tecrübesi olduğunu ve Edirne halkından oy alabilecek birikim ve donanıma sahip olduğunu belirterek;”ben mevcut adayların içerisinde partilerin oyuna ekstradan bir oy daha getirebilecek tek kişiyim.” dedi.

Yasa; yeni dönemde aday olma gerekçelerini sıralayarak iddialı bir söz söyleyerek,İddia ediyorum!Mevcut İl Genel Meclisi adaylarının hiç bir tanesi kendi partilerinin üzerinde oy alamayacaklar. Çünkü neden? Hepsi partilerin oyları ile bir yere gelmeye çalışıyorlar.Benim sizler gibi,bana inanan, benim bu işi yapabileceğine güvenen Edirne halkından birçok tanıdığım var. Ben bir oy’da alsam bir katkı olacağını düşünüyorum”dedi.

Yaptığı basın açıklamasında “Ben bu işe karar verdiğimden beri Edirne’nin bütün ilçelerinde, bütün köylerinde bunların araştırmasını yapıyorum.Edirne merkez’de ki köylerin durumları ile ilgili olarak bir araştırma yaptım.Devlet dairelerinin durumları ile ilgili bir çalışma yaptım.Bu çalışma neticesinde Edirne halkına neler sunabiliriz, neler yapabiliriz, hangi konularda bazı açmazları açabiliriz bunları bitirdim?”diyerek 3 gün sonra köy gezilerine başlayacağını belirtti.

Kıt imkanlarla seçime girdiğini ve DSİ’den emekli maaşı ve gazetecilik gibi saygın bir işten sağladığı gelirin haricinde bir başka geliri olmadığını belirten Hamza Yasa “benim en büyük destekçim Edirne halkı.Ben buna inanıyorum.Parti olarak çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz.İmkanlarımız doğrultusunda yapılabilecek her türlü çalışmaya hazırlık içerisindeyiz.Netice itibari ile Edirne halkı teveccüh gösterir ve bize bu il genel meclis üyeliği ile ilgili çalışma imkanı verirse ben Edirne halkının tamamını temsilcisi olma hakkına sahi p olacağım”dedi.

1994-1999 yılları arasında görev yaptığı sırada askeri yasak bölgelerin sivillere açılması ile ilgili ciddi çalışmalar yaptığını da aktaran Yasa “ben İl Genel Meclis Üyesi olana kadar Meriç nehrinde motorlu kayıkla hiç kimse balık tutamıyordu.Bırak balık tutmayı, hiç kimse giremiyordu.Birkaç kişinin haricinde.Askeri yasak bölgelerin kaldırılması ile ilgili bütün yasakların kaldırılması çalışmalarını ben ve arkadaşlarım başlattık.Bunun karşılığında Batı çalışma grubu denilen o arkadaşlar tarafından da fişlendik.Büyük sıkıntılar yaşadık. Ama bu sıkıntılara rağmen hiçbir şeyden vazgeçmedik”diyerek 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde Demokrat Parti’den birinci sıra adayı olarak Edirne halkının oylarına talip olduğunu açıkladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER