SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Herkesin mutlu olacağı şekilde bir taşıma sistemi oluşturulacak”

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin açıkladı…

Herkesin mutlu olacağı şekilde bir taşıma sistemi oluşturulacak”
Bu haber 21 Ekim 2019 - 9:02 'de eklendi ve 283 kez görüntülendi.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, bir süre önce şehir içi toplu taşımada uygulanan yeni sisteme yönelik eleştirileri değerlendirerek, “kimsenin endişelenmesine gerek yok. Herkesin mutlu olacağı şekilde bir taşıma sistemi oluşturulacak” dedi.

Şahin, son aylarda akaryakıta gelen zamların şoför esnafını zor durumda bıraktığını belirterek, bunun da vatandaşa zam olarak yansıdığını söyledi.

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS)’un yeni uygulamasına yönelik gelen şikayetleri değerlendiren Şahin, yeni sistemle 45 dakika içinde yapılan aktarmanın ücretsiz olduğunu, bunun da ETUS’un Edirne halkına bir jesti olduğunu kaydetti.

Şahin, “Hiçbir toplu taşımacı servisçi, taksici, otobüsçü zam yapmaktan yana değildir. Biz her zaman yaptığımda bugün 20 tane taşıtımız veya 100 tane taşıtımız yolcuda eksilme olur zam iyi bir şey değil ama bizim toplu ulaşımın bu konuda merkezi hükümet tarafından herhangi bir süspansiyemiz yok. Bize bir teşviktir mazotta olabilir KDV de olabilir ÖTV de olabilir bunlardan hiç faydalanamadığımız için aksine bide ücretsiz seyahat kartı olan vatandaşlarımızda yük olarak eklenince tabii ki ne oluyor bu sefer ister istemez maliyetleri ortaya koyduğumuzda zam yapmak zorunda kalıyoruz. Vatandaşlarımıza 45 dakika içerisinde 2. Bindiklerinde ücret alınmıyor. Bu Edirne halkına jesttir. 45 dakika içinde başka araca bindiğinde ücret alınmıyor.

Güzergahlarla ilgili de son dönemde tepkiler var. ETUS yönetimi eksikleri gözlemliyor. Daha çok yeni bir uygulama. Kimse telaşlanmasın. En kısa zamanda herkesin mutlu olacağı bir şekilde taşıma sistemi oluşturulacak” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER