SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“İller Bankası’na krediyi onaylatın, ilan asarak size teşekkür edeceğim”

Devredin bana Meriç nehrinin çevre düzenlemesini ben yapacağım.

“İller Bankası’na krediyi onaylatın, ilan asarak size teşekkür edeceğim”
Bu haber 17 Ekim 2018 - 9:48 'de eklendi ve 623 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin altyapı ve parklar konusunda kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.Başkan Gürkan, DSİ tarafından Meriç nehri kenarına beton sedde yapıldığını, projeyi zorla belediyeye getirdiklerini öne sürerek, bununla ilgili koruma kurulu ve tabiat varlıklarına müracaatlarının olup olmadığını bilmediğini söyledi. Çevre düzenlemesini belediyenin yapacağı yönünde daha önce kendisiyle görüşüldüğünü kaydeden Başkan Gürkan, ancak çevre düzenlemesi işinin Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğüne verildiğini söyledi. Başkan Gürkan, Ak Parti İl Başkanına seslenerek, “buradan hodri meydan diyorum. O kadar gücünüz yetkiniz varsa devredin biz yapalım. Bu işler yalan atmakla bilmeden konuşmakla olmuyor” dedi.

 “Dsi Meriç nehrini betonlamaya başladığında 6 ay uğraşarak ne yaptıklarına dair projeyi zorla belediyeye getirdik. Belediyeye bir müracaatları olmadı. Koruma kurulana bir müracaatları var mı. tabiat varlıklarına müracaatları var mı bilmiyorum.  Bize dediler ki biz bu duvarları yapacağız, buruda yürüyüş yolları var park alanları var onları da size bırakacağız dediler. duvarları bitirmeye çalışıyorlar. Çevre düzenlemesinin yapılması lazım. Alan DSİ ye ait bir alan. Dsi müdürü geçtiğimiz günlerde geldi. Çevre düzenlemesini biz yapalım dedim. Orman bakanlığı doğa koruma milli parklar müdürlüğüne verdik onlar yapacak dedi. Buradan hodri meydan diyorum. Verim yapacağı. Ha sizin gücünüzü göreyim. Akmeşe, o kadar gücünüz yetkiniz varsa devredin bana Meriç nehrinin çevre düzenlemesini ben yapacağım. Bu işler yalan atmakla bilmeden konuşmakla olmuyor”.

Başkan Gürkan, altyapı konusunda ise 2016 yılında referandum yaptıklarını, 4 Aralık 2017 yılında ise ihale altyapı ihalesini yaptıklarını belirtti. Ohal nedeniyle ihale sürecinin uzun sürdüğünü kaydeden Başkan Gürkan, 16 Temmuz’da firma ile ihale sözleşmesini imzaladıklarını, ancak İller Bankası’nın krediyi onaylamadığı için çalışmalara başlayamadıklarını açıkladı. Gürkan, Ak Parti İl Başkanına çağrıda bulunarak, “krediyi onaylatın, Edirne’nin bütün caddelerine ilan asarak size teşekkür edeceğim” dedi.

Belediye Başkanı Gürkan, Selimiye meydanıyla ilgili olarak ise “Selimiyenin önü bu haldeyse Edirne Belediyesi’nden değil Ak Parti hükümeti, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ısrarı yüzündendir. “Selimiye meydanının projesini 1,5 yıl önce bitirdik. 4,5 ödül aldı. vakıflar genel müdürlüğünün yemiş kapanı hanı projesi için proje durduruldu. Eğer selimiyenin önü bu haldeyse edirne belediyesinden değil ak parti hükümetinin vakıflar genel müdürlüğünün ısrarı yüzündendir. Yakında bunu açıklayan bir tabela asacağım.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER