SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KARADUMAN EDİRNE’DE KONUŞTU..

Ülkenin esas meseleleri buharlaştırılmaya çalışılıyor.

KARADUMAN EDİRNE’DE KONUŞTU..
Bu haber 07 Ekim 2019 - 10:00 'de eklendi ve 221 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı yeni çalışma döneminin ilk divan toplantısını, Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman’ın da katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, ülkedeki ekonomi ve dış politika üzerinde değerlendirmelerde bulundu. Ülke sorunlarının ört bas edilmeye çalışıldığını öne süren Karaduman, krizlerin en derin hissedildiği bir dönem yaşandığını söyledi. “ Ülkenin esas meseleleri buharlaştırılmaya çalışılıyor” diyen Milletvekili Karaduman, “Eğer bu ülkede kriz varsa faturasını hep birlikte ödeyeceksek rasyonel bir gerçekliği masanın üzerine yatırmak mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı.

Karaduman, “ Şu anda Türkiye’deki siyasi iklim, ülke problemlerinin masaya yatırıldığı inşa edilen bir siyaset iklimi değil bu sorunları örtmek için daha büyük krizleri nasıl oluşturabiliriz bunun üzerine inşa edilen bir yönetim mantığı ile karşı karşıyayız.

Ülkenin esas meseleleri buharlaştırılmaya çalışılıyor. Eğer bu ülkede kriz varsa faturasını hep birlikte ödeyeceksek rasyonel bir gerçekliği masanın üzerine yatırmak mecburiyetindeyiz. Krizleri mermiler üzerinden açıklayacaksak, geçtiğimiz 30 Ağustos resepsiyonunda bir bardak meyve suyuna 150 Türk lirası harcanmıştır. Eğer bir savaştan geçiyorsak topyekun bedel ödeyelim. Vatandaş bedel öderken yüzde 3-4 maaş zammı yaparak anlattığınız şeylerin tamamı iki yüzlülükten ibarettir. Geçtiğimiz aylarda Sayıştay raporuna göre Cumhurbaşkanlığı sarayının günlük harcaması 2 milyon lira. 2 milyon liraya kaç tane mermi satın alabiliriz bunun hesabını yapabiliriz. Vatandaş perişan sefalet içinde yaşarken siz oralarda har vurup harman savurmayacaksınız.

Kızılay Güvenparkta bir vatandaş kendisini evine ekmek götürmediği için yakarken iki hafta önce alınan 4 tane makam arabasına 80 milyon lira para harcadılar. Ama vatandaşa gelince imtihandan bahsediyorlar. Vatandaşa gelince bu bir imtihandır bedelini ödememiz lazımdır diyorlar” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER