SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KARAMOLLAOĞLU; “KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”…

Son 16 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor.

KARAMOLLAOĞLU; “KAZANMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”…
Bu haber 11 Şubat 2019 - 8:46 'de eklendi ve 184 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı tarafından belediye başkan adayları cumartesi günü ETSO’da yapılan toplantıyla tanıtıldı. Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri başta olmak üzere, işsizlik, tarım, eğitim gibi konularda değerlendirmelerde bulundu.Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partililere hitaben yaptığı konuşmada 16 sene içinde dün olmayan beka problemi bugün çıkmışsa, bu tamamen bugünkü iktidarın beceriksizliğidir diyerek şunları söyledi;
“Bugünkü iktidar 2002 yılındaki seçimlere giderken hiç beka diye bir sorunu dile getirdiğine şahit oldunuz mu? Son 16 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor. AK Parti iktidarı. Bu 16 sene içinde dün olmayan beka problemi bugün çıkmışsa, bu tamamen bugünkü iktidarın beceriksizliğidir. Bugün bir beka problemi varsa o da AK Parti’nin bir beka problemi var. 16 yıldır yürüttüğü politikalarla ülkemizin problemlerini çözemediler.
Bugüne kadar 95 yıllık birikimimizin tamamını sattılar. 16 sene içinde yüzlerce fabrikayı kim sattı? Gözleri betondan ve demirden başka bir şey görmedi. AK Partili belediyelerin bulunduğu illere ve ilçelere gidin, yollar bile 2 sene içerisinde yeniliyorlar. Bu ne demektir? Yol ve kaldırım bile yapmayı beceremiyorlar, demektir. Yol ve kaldırım yapmayı beceremeyenler ülkeyi nasıl yönetecekler? Böyle yönetiyorlar. Duvara tosladılar” dedi.

Genel Başkan Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“Cumhuriyet Üniversitesi 1974 yılında kuruldu. Öyle bir havaya girdiler ki, nerede bir şey görseler, bunu biz yaptık diyorlar. Neredeyse diyecekler ki, ‘Cumhuriyeti biz kurduk’. Bu mantıkla siz memleket yönetemezsiniz.Çiftçi karnını doyuramadığı için bazı arazileri ekmiyor. Tarım bakanı diyor ki, 2 milyon hektar araziyi daha tarıma kazandıracağız. Nasıl kazandıracaksın? Bugünkü tarım politikanla bunu kazandırabilir misin? Çiftçi neden bu zamana kadar bu araziyi ekmiyor? Çiftçi geçimini sağlayabiliyor mu? Tarımdaki girdilerle satış fiyatlarını karşılaştırdığı zaman çiftçinin ne halde olduğunu bir öğren. Sen bunların bir tanesine bile bakmadan, ya çiftçiyi, ya pazarcıyı, ya marketçiyi tehdit ederek bir yere gidemezsin. Şu an geldikleri nokta ne yazık bundan ibaret. İflas ettiler.”dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER