SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KARARLAR İSTİŞARE İLE ALINMALIDIR

KARARLAR İSTİŞARE İLE ALINMALIDIR
Bu haber 01 Aralık 2020 - 19:30 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, yönetimlerin danışarak, istişare ederek karar almasının çok önemli olduğunu söyledi.

Demirkıran açıklamasında; “Bürokratların, aydınların, ilim adamlarının, danışmanların ve sivil toplum temsilcilerinin görevi siyasi otoritenin her söylemini tasdik etmek ve topluma dayatmak değil, yöneticilerin doğru ve isabetli kararlar almalarına katkıda bulunmaktır” vurgusunu yaptı.

Karar alma süreçlerinde istişarenin esas olduğunu kaydeden Demirkıran, “Çünkü akıl akıldan üstündür. Karar aşamasında ne kadar çok farklı kanaat ve bakış açılarına başvurulursa, isabet etme oranı o derece artar. Farklı görüşlerin dile getirilmediği, eleştirilerin ifade edilemediği, tek kişinin ufkuna hapsedilmiş bir karar alma mekanizmasının hata yapma ihtimali yüksektir” şeklinde konuştu.

Ali Demirkıran ayrıca, “Devlet yönetiminde farklı seslerin varlığı sorun değil, ihanet değil, fikir zenginliğidir. İsabetli kararların alınabilmesi için güçlü fikirlerin katılımına ihtiyaç vardır. Yönetimde başarı için bütün meselelerin istişare ile çözülmesi gerekir. Toplumun farklı ve bizim gibi düşünmeyen kesimleri de dikkatle ve önyargısız dinlenmelidir. Ülkemizin genelini ilgilendiren konularla ilgili kararlar toplumsal mutabakatla alınmalıdır” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER