SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KEŞAN – ENEZ YOLUNDA BAHAR GELMİYOR

KEŞAN – ENEZ YOLUNDA BAHAR GELMİYOR
Bu haber 01 Aralık 2020 - 19:36 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçesinin görüşmeleri sırasında Keşan -Enez yolunun ne zaman yapılacağını soran CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’na, Bakan Adil Karaismailoğlu verdiği yazılı cevapta, yolun yapımının ne zaman başlayacağını söyleyemedi.

Daha önce 2021 yılında tamamlanacağı söylenen yol için Bakanlık “önümüzdeki yıllarda ihale yapılması planlanmaktadır” ifadesini kullandı. Ucu açık bu cevap yolun yapımının başka bahara kaldığını gösterdi.

Verilen cevabın AKP’nin ‘Harç bitti yapı paydos” dediğinin göstergesi olduğunu söyleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Keşan – Enez Yolu’nun durumu içler acısı. Ama yıllardır yapılacak denilerek bir şey yapılmıyor. Sürekli erteleniyor. Enezliler ve buraya tatile gelen yurttaşlarımız cezalandırılıyor. AKP Saros’u ve bu bölgede yaşayanları düşünmüyor ama Katarlılara peşkeş çekmeyi biliyor. Şu projelerden ne zaman yapıma ve tamamlanmaya geçecek bilmiyoruz” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun diğer sorularına verilen cevaplarda Edirne’deki yolların yapımları ile ilgili bilgiler de verildi. Verilen cevaplara göre yıllardır tamamlanamayan TEM- Edirne- Karaağaç bağlantı yolunun kalan kısımlarının ihalesi Kasım ayı içinde yapılacak.

Edirne – Lalapaşa- Hamzabeyli devlet yolu proje durumunda iken; Havsa- Hasköy- Süloğlu – Lalapaşa il yolunun proje çalışmaları halen devam etmekte. Yine Lalapaşa ile Edirne OSB arasındaki mevcut yol devam eden proje kapsamında (2X1) şeritli olarak projelendiriliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER