SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Keşan Kan Bağışı Kampanyasında Türkiye 2’ncisi Oldu

Kan verenlere sinema bileti,Belediye personeline yarım gün izin..

Keşan Kan Bağışı Kampanyasında Türkiye 2’ncisi Oldu
Bu haber 08 Haziran 2019 - 13:45 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

Keşan Belediye Başkanlığı, Kızılay ve Bendis AVM işbirliği ile 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Keşan’da gerçekleşen kan bağış kampanyasına büyük katılım olunca Türkiye ikinciliği geldi.

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü 14.30’da başlayan Kan Bağışı Kampanyası’nda 218 kişinin kan verdiği bilgisine ulaşılırken, , söz konusu tarihler arasında bu sayının Türkiye genelinde en fazla kan bağışının yapıldığı ikinci kampanya olduğu öğrenildi.

Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürü İsmail İsmail , Keşanlıların kan bağışına gösterdiği kampanyaya teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü “Kan Bağışı konusunda ayrıca bizler her zaman destek olan Keşan Kaymakamımız Nuri Özder’e Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ile kan bağışı konusunda duyarlılık gösteren tüm Keşanlılara teşekkür ediyoruz” dedi.

Kan bağışına katılan katılımcılara  BENDİS AVM olarak da bu kan bağışı kampanyasına katılan herkese sinema bileti hediye edeceklerini belirten İstek, “Kan Bağışı Kampanyası insan hayatı için çok önemli. Kanımızla bu ülkeyi yaşatmaya çalışacağız. Bugün de kan bağışında bulunacağız. Bu kampanyaya destek olan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Öte yandan Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu da “Ramazan ayında kan eksiği olacağını düşünerek 2 günlük bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. Keşan’da kan bağışına vatandaşlarımızı büyük duyarlılık gösteriyor. Buna rağmen bu duyarlılığı daha ileri seviyeye taşımak için, kurum kuruluşlarla Kaymakam beyin önderliğinde, özel şirketimiz BENDİS olmak üzere, odalarımız, borsalarımız ve Keşan Belediyesi olarak bu kampanyayı gerçekleştirdik. Hedefimiz 2 günde 300 kan bağışı sağlanmasıdır, inşallah bu sayıyı gerçekleştiririz. Her kan veren vatandaşımıza bir sinema bileti BENDİS ailesinden verilecek. Biz de kan veren personelimizi de yarım gün izinle ödüllendirdik.” şeklinde konuştu.,

Keşan Kaymakamı Nuri Özder 12 defa kan bağışı gerçekleştiren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu tebrik ederek Kızılay’ın bronz madalyasını, Kan Merkezi Müdürü İsmail İsmail de Kan Bağışı Katılım Belgesi’ni takdim etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER