SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Kırklareli’nin ‘’Nebahat Ablası’’ İzin Belgesini Aldı

Kırklareli’nin ‘’Nebahat Ablası’’ İzin Belgesini Aldı
Bu haber 15 Eylül 2020 - 13:30 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

Kırklareli’nin ilk kadın taksi şoförü izin belgesi verilen İlknur Kurttekin, belgesini Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun elinden aldı.
Kırklareli’de evinin geçimini sağlamak için direksiyon sallamaya başlayan Kırklareli’nin resmi izinli ilk
kadın şoförü belgelerini başkan Kesimoğlu’nun elinden aldı.
Kesimoğlu, böyle bir girişimden dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek ‘’ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, yıllar önce kadının hakkını teslim ettiği çağdaş cumhuriyetimizde böyle girişimleri görmek bizleri fazlası ile mutlu ediyor.
Ata’mızın, kadını eşit kılan ve kadının çalışma hakkı özgürlüğünü koruyan yasal düzenlemeleri sayesinde kadınlarımız bugün daha özgür ve eşit şekilde iş hayatında yerlerini alabiliyor.
Kadınların istekle, cesaretle biraz da şartları gözettiğimizde yapamaz denilen birçok şeyi yapabileceğine inanıyorum. Eğer toplumu yükseltmek istiyorsak, mutlaka kadınlar sosyal ve iş alanlarında olmalı. Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan çağdaş ve modern Türk kadını fırsat verildiğinde her işi yapabileceğini gösteriyor. İlknur hanımı kutluyor ve tebrik ediyorum.
Kırklareli’mizin ilk izin belgesi olan kadın şoförü oldu. İlknur hanımın diğer Kırklarelili kadınlara da örnek olacağına inanıyorum’’
dedi.
Kesimoğlu, kadın şoför İlknur Kurttekin’e, 18 Yaşında Fransız Yatılı Okulu’nu sonrasında Türk Şoförlük ve Mekanik okulunu bitirerek Türkiye’de ilk kadın taksi şoförü izin belgesi alan Muammer Hanım’ın fotoğrafını hediye etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER