SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Kırkpınar’a ev sahipliği yapmak Edirne için belediye için muhteşem bir gurur.

İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geliyor..

Kırkpınar’a ev sahipliği yapmak Edirne için belediye için muhteşem bir gurur.
Bu haber 05 Temmuz 2019 - 21:34 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar’ın son gününde Edirne’nin birçok Bakan ve Milletvekili ağırlayacağını söyledi. Bu yıl 658’ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Sarayiçi Er meydanında başladı. Güreşlerin ilk gününde Televizyonumuzun Yerel Gündem Program sunucusu Melih Yurduseven’in sorularını yanıtlayan Başkan Gürkan, Kırkpınar’a ev sahipliği yapmanın Edirne Belediyesi olarak muhteşem bir gurur olduğunu söyledi.

Başkan Gürkan, Pazar günü yapılacak final güreşlerini izlemek için Gençlik ve Spor Bakanının yanı sıra çok sayıda Milletvekili’nin gelmesini beklediklerini, İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da final güreşlerini izlemek üzere Edirne’ye geleceğini söyledi.

Gürkan, “Kırkpınar’a belediyenin dışında para harcayan başka bir kurum yok. Gençlik Spor Bakanlığı ve Edirne Valiliği ve birkaç kurum kuruluş, pehlivanlara ödül anlamında katkı sağlıyorlar ama onun dışında Kırkpınar’ın giderleriyle ilgili bir tek Trakya Birlik sağ olsun yıllardır pehlivanların kullandığı zeytinyağını finanse ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Başbakanlık Tanıtma Fonu gibi yani kendi çabalarımızla kendi imkanlarımızla bunu gerçekleştiriyoruz. Ekonomik olarak bizi de zorluyor. Ama bu bir tarafıyla da Kırkpınar’a ev sahipliği yapmak Edirne için belediye için muhteşem bir gurur”.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER