SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“KIRSALIN DOĞAL PAZARI AÇILMALIDIR”

“KIRSALIN DOĞAL PAZARI AÇILMALIDIR”
Bu haber 19 Eylül 2020 - 21:28 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

Edirne’de Pazar günleri kurulan köylü kadınların ürettikleri doğal ürünlerin satışa sunulduğu Kırsalın Doğal Köy Pazarı, Kovid-19 salgın tedbirleri kapsamında kapatılmıştı. AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Türkiye’ye örnek olarak gösterilen Edirne’deki Kırsalın Doğal Pazarı’nın Edirne Belediyesi tarafından halen açılmadığını belirtti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İba, “Kadın meselesi siyaset üstü bir meseledir. Biz kadınların emeği üzerinden siyaset yapılmaması görüşünden yola çıkarak üretici kadınlarımızın yanındayız. Bu durumda soruyoruz. Bu Pazar tedbirler alınarak, şimdiye kadar açılmaz mıydı? Kadın Girişimcileri projesi Edirne Belediyesi’nin projesine mi dönüşecek?” Dedi.

Kırsalın Doğal Pazarı’nın faaliyete geçirilmemesinin iki mağduru olduğunu dile getiren İba, evinin geçimini pazardan sağlayan ve ürettikleri ürünleri ellerinde kalmış üretici kadınlar ile projenin hayata geçmesinde fikir ve emek vermiş kadın girişimciler mağdur edildiğini söyledi.

Edirne Belediyesi’nin gerekli olan pandemi koşullarını uygun hale getirme konusundaki hassasiyetini olumlu karşıladıklarını fakat bugüne kadar da tüm koşulların hızlı bir şekilde sağlanabileceğini ifade eden Başkan İba, “Bu koşulları sağlayarak Ekim ayının ilk haftasında Edirne Belediyesi kendi bünyesinde projeyi devam ettireceğini, ayrıca pazarın isminin de ‘Edirne Belediyesi Üretici Pazarı’ olarak değiştirileceğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bu durumda soruyoruz. Kadın Girişimcileri projesi Edirne Belediyesi’nin projesine mi dönüşecek?”

Üretici kadınlarımızın yanındayız. Bu konuda hassasiyet gösterilmesini önemle rica ediyoruz. Biliyoruz ki; bu pazarın açılmasının yetkilisi Edirne Belediyesi’dir. Belediyemizin halkın genel sağlığını dikkate almak hassasiyetinin yanında aynı zamanda emek verenlerinde emeğini gözetmesi gerektiği kanaatindeyiz.” Şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER