SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KIYMET TEYZE PARKI YAKINDA HİZMETE GİRİYOR..

Oy birliği ile alınan karar ile Kıymet Teyze Parkı sorunu çözüldü.

KIYMET TEYZE PARKI YAKINDA HİZMETE GİRİYOR..
Bu haber 07 Eylül 2019 - 10:59 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

Eylül Ayı Olağan Belediye Meclisi toplantısında Yıllardır Edirne’nin gündeminde yer alan ‘Kıymet Teyze Parkı’ konusundaki karar görüşüldü. Söz konusu maddede, Kıymet Teyze Parkındaki alanın, Baro Binası arkasında yer alan belediyeye ait arsayla ‘trampa’ edilmesine karar verildi.
Bu karar ile Kıymet Teyze Parkı da resmileşmiş oldu ve yakın bir zamanda düzenlemeleri yapılarak hizmet vermeye başlayacak.

Bu madde ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Recep Gürkan Kıymet Teyze Parkının yeşil alan olarak tescillendiğini belirterek şunları söyledi; “05.11.2018 tarihindeki Belediye Meclisi’nde bir karar almış ve bu karar gereği de kamuoyunda ‘Kıymet Teyze Parkı’ olarak bilinen yerle ilgili açılmış olan karşılıklı davaların sulh ile tasfiyesini kabul etmiştik. Buna bağlı olarak da meclisin verdiği yetkiyle bir protokol imzalanmıştı. Bu protokolden hareketle geçtiğimiz Belediye Meclisinde yine bir karar almıştık. Şimdi de Kıymet Teyze Parkı’nın tamamen ve park ve yeşil alana terfi, burada mülkiyet sahibi olan kişilerin 973,20 metrekare olan arsa mülkiyetlerinin; yine Baro’nun yanındaki 973,20 metrekare olan bir arsa ile trampa edilmesi ve Kıymet Teyze Parkı’nın yeşil alan ve park olarak sicilinden belediyemiz adına terk edilmesi hususu var burada.” dedi.

Söz konusu maddenin oybirliğiyle kabul edilmesinin ardından konuşan Başkan Gürkan, “Böylece yaklaşık 5 yıl aradan sonra Kıymet Teyze Parkı resmileşmiş oldu. Edirne’mize hayırlı, uğurlu olsun. Biz de karar kesinleştikten sonra derhal Edirne Belediyesi olarak bütün meclis üyelerimizle beraber Kıymet Teyze Parkı’nı gerçek anlamda bir çocuk oyun parkı haline getireceğiz. Adını da Kıymet Teyze Parkı koyarak hizmete açacağız. Edirne’mizin çocuklarına armağan olsun.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER