SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KÖPRÜLERİN KAPANMASINA ETUS’TAN ŞİKAYET.

Toplu ulaşım araçlarının yolunu uzattı.

KÖPRÜLERİN KAPANMASINA ETUS’TAN ŞİKAYET.
Bu haber 10 Temmuz 2019 - 21:49 'de eklendi ve 325 kez görüntülendi.

Edirne tarihi Tunca Köprüsü’nün restorasyona alınmasıyla Karaağaç Mahallesi ve Yunanistan’a açılan Pazarkule sınır kapısına ulaşım, Dr. Mehmet Müezzinoğlu köprüsünden sağlanacak. Tarihi köprünün onarım çalışmaları kapsamında en az iki ay kapalı kalması bekleniyor.

Köprülerin araç trafiğine kapatılmasıyla toplu ulaşım araçlarının da güzergahı değişti. ETUS, Karaağaç mahallesine yolcu taşımacılığı için  Dr. Mehmet Müezzinoğlu köprüsünü kullanıyor.

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik, Karaağaç mahallesine yeni köprü üzerinden ulaşım sağladıklarını, ancak ilk günden vatandaşların yakınmalarıyla karşılaştıklarını söyleyerek, onarımın kısa sürede tamamlanarak tekrar tarihi köprünün ulaşıma açılmasını beklediklerini ifade etti.

Giyik,“Tunca Köprüsü onarım nedeniyle trafiğe kapatıldı ve bunun esnafa olumsuz yansımaları mutlaka var. Sonuçta en çok halkla iç içe olan esnaf grubuyuz. Bizim için yol uzadı ve vatandaşın şikâyetlerini şoför arkadaşlarımız dinlemek zorunda kalıyor. Bazı şoför arkadaşlarımız daha ilk günden yoğun yakınmalardan dolayı bu güzergâhta çalışmak istemediğini başka bir bölgede çalışmak istediklerini iletti. Onarım şart ama yolcumuza da bize de sıkıntı veriyor. Şu anda yeni köprüyü kullanıyoruz. Emirgan çay bahçesi restaurantı son durak yaptık. Emirgan’dan yeni köprü üzerinden eski TOKİ’ye ulaşım sağlanıyor. İnşallah onarım en kısa zamanda biter. Şu anda bu güzergâh geçici.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER