SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

MAHALLE MECLİSLERİ KURULUYOR..

 Yerel yönetimde Edirne’li daha çok söz sahibi olacak.

MAHALLE MECLİSLERİ KURULUYOR..
Bu haber 07 Ekim 2019 - 9:55 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

Edirne Kent Konseyi  yerel yönetimde kentlinin daha çok söz sahibi olmasını sağlayan Mahalle Meclislerinin Edirne’de de kurulması için ilk adımı attı.

Edirne Kent Konseyi tarafından ‘Kentin Sahibi Olmak İçin; Mahalle Meclisleri’ adıyla Edirne Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne’deki sivil toplum kuruluş ve siyasi parti temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda, mahalle meclislerini kurup işlemesini sağlayan iki belediye olan Bursa Nilüfer ve Eskişehir Odun pazarı Kent Konsey Başkanları katılımcılarla deneyimlerini paylaştı.

Toplantıyla ilgili konuşan Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük, mahalle meclisleri sayesinde kişisel çıkarların değil mahalle çıkarlarının önem kazanacağını söyledi.

Gökerküçük, ilk etapta bir koordinasyon kurulu kurarak mahalleleri örgütlemeyi planladıklarını ifade etti.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu da, söz konusu oluşumu çok önemsediklerini söyledi.

Toplantıda Bursa Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ile Eskişehir Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru katılımcılara kendi bölgelerinde kurdukları mahalle meclisleriyle ilgili deneyimlerini paylaştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER