SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

MEHMETÇİĞE SELİMİYE ŞERBETLİ HELVA!

“Sizin yanınızdayız, sizlerle birlikteyiz.”

MEHMETÇİĞE SELİMİYE ŞERBETLİ HELVA!
Bu haber 15 Ekim 2019 - 8:37 'de eklendi ve 262 kez görüntülendi.

Bahri Dinar ve Arif Meriç, Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla ‘Sefer Helvası’ yaptı.

Arslanzade Firmasının Sahibi Arif Meriç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Allah’ın izniyle bu ‘Sefer helvasını’ Mehmetçiğimize ulaştıracağız ve gittikleri yerde barış nasıl gelirmiş, huzur nasıl gelirmiş, bütün dünyaya gösterecekler. Mehmetçiklerimizin son nefesine kadar arkasındayız. Bu helvanın içerisinde bir tarih var. Yüzyıllarca dedelerimiz, Fatihler, Kanuniler, kısacası tüm ecdadımız hep bu sefer helvasını yemiştir. 40 tane baharat bir araya toplanmış, dosta sıhhat veren, düşmana da felaket veren tatlıdır.” dedi.

Tarihi Ciğerci Bahri Bey’in Sahibi Bahri Dinar ise, “Bizim için çok önemli bir gün. Suriye’de seferdeki Mehmetçiğimize çok özel bir helva hazırlıyoruz. Karışımı çok muhteşem. Selimiye’nin suyundan, Selimiye’nin etrafındaki ağaçlardan toplanan meyvelerden yapıyoruz; yani şerbetinde Selimiye var. Buradan Mehmetçiğimize, gönlümüzle, dualarımızla, her şeyimizle diyoruz ki; sizin yanınızdayız, sizlerle birlikteyiz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER