SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

MİLLETVEKİLİ FATMA AKSAL TARİHİ KÖPRÜ ONARIMININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR..

Aksal ihalenin yılbaşında yapılacağı müjdesini verdi.

MİLLETVEKİLİ FATMA AKSAL TARİHİ KÖPRÜ ONARIMININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR..
Bu haber 14 Eylül 2019 - 11:52 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

Uzun süredir onarım yapılabilmesi için ihale yapılması beklenen ve bu süreçte Kara yolları Genel Müdürlüğü ile olan anlaşmazlık ve problemleri ortadan kaldırılan Uzunköprü tarihi köprüsü ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden Milletvekili Fatma Aksal konu ile ilgili olarak Gazetecilere açıklamada bulundu.

Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal şunları söyledi; “ Tarihi Taş Köprümüz bizim ata mirasımızdır. Mevcut halinin durumu sizleri olduğu kadar beni de derinden üzüyor. Bu köprüde ki sıkıntı Uzunköprü’nün değil Türkiye hatta dünya tarihinin sorunudur. Bu konuda gerekli görüşmeleri yapıtım. Tarihi Taş Köprümüzün Restorasyon ihalesi yılbaşında yapılacak ve ivedilik ile restorasyon çalışmalarına başlanacaktır.

Ondan sonra ise Uzunköprülüler ile birlikte  UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer alan Taş Köprümüzün, asli listeye alınması için çalışmalarımız sürdüreceğiz. Fatma Aksal olarak sizlere tarihi taş köprümüzün restorasyon ihalesi ve yapı işini yakından takip edeceğimin sözünü veriyorum” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER