SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 13. Olağan il kongresi gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 13. Olağan il kongresi gerçekleştirildi.
Bu haber 11 Ekim 2020 - 19:33 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

“Edirne’yi yönetme sırası MHP’ye gelmiştir”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan yaptı. İl Başkanı Zakir Tercan yaptığı konuşmada yerel ve genel seçimlerde iddialı olduklarını söyleyerek, “Edirne’yi yönetme sırası MHP’ye gelmiştir” dedi.

Tercan, “MHP’yi Edirne’nin her karış toprağında beğenilen sevilen ve umut bağlanan bir siyasi partiye dönüştürmek için gerekli açılımlar yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yüce Allah bu uğurda sarf ettiğimiz emekleri ve içimizdeki vatan millet aşkını ve heyecanını karşılıksız bırakmayacaktır. İl Yönetimi, mahalle, köy, ilçe gezilerine önem verecek, daima seçmenin yanında olacak, onların dert ve sevinçlerini paylaşacaktır. İl yönetimi, ilçe başkanları ve yönetimleri, Edirne’de üç hilali daha yukarılara çıkarmak için ve bu yolda varını yoğunu ortaya koyarak zaman mekan mevhumu gözetmeksizin çalışacaklardır. Edirne’yi hep birlikte yönetmek başarmak, ayağa kaldırmak ve bizden sonraki nesillere uygar daha sosyal daha yaşanabilir bir Edirne bırakmak için yola çıktık. Tekrar söylüyorum. Artık Edirne‘yi yönetme sırası MHP’ye ve ülkücülere gelmiştir. Bugün için ve gelecek için gelin hep birlikte yürüyelim. Birlikte mücadele edelim birlikte başaralım. Zaman MHP’nin çatısı altında birleşme ve bütünleşme zamanıdır. MHP’nin gönül kervanı Edirne halkının güvenini ve ümidini boşa çıkarmayacaktır. Edirne’de MHP rüzgarı esiyor. Edirne’de siyasetin nabzı MHP’de atıyor. Edirne’yi yönetme sırası MHP’ye gelmiştir. Yerel seçimlerde toplumun tamamını kucaklayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile yapılan seçimlerde MHP İl Başkanı Zakir Tercan, yeniden il başkanı seçildi. MHP’nin yeni il yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: “Ali Arıseven, Bülent Sarıçiçek, Celal Oksaş, Doğan Çetin, Eşref Dugaç, Erdoğan Orman, Ethem Midilli, Göksel Demircan, Görgün Seyfi, Hayati Bilgin, Hüseyin Kara, Hüseyin Yılmaz, Kemal Dertli, Mehmet Ali Fidan, Mehmet Deniz, Memduh Çiğdem, Metin Morto, Mustafa Çaplı, Neşe Özen, Nihat Yavuzarslan, Nuray Doğar, Ramazan Avkıran, Sadık Sarıkeçe, Sait Coşkun, Sevim Demirhan, Tamer Dindoruk, Varol Zafer Aldanmaz, Yaşar Güven, Zülfü Çelik.

   Disiplin Kurulu Üyeliklerine Avukat Murat Polat, Cemal Eskici, Gökmen Uzun, Nail Uzelli, Mevlüt Kara, Murat Duran ve Salih Öz seçildi.

   Üst Kurul Delegeleri ise şu isimlerden oluştu:  Zakir Tercan, Emre Tokluoğlu ve Celal Oksaş

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER