SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Musabeyli korusunda temizlik

10 Şubat 2019 Pazar günü Temizlik ve Piknik Etkinliğine davet

Musabeyli korusunda temizlik
Bu haber 08 Şubat 2019 - 7:45 'de eklendi ve 374 kez görüntülendi.

Musabeyli Köyü Korusu ne yazık ki çöplerle dolu. Bu çöplerin arasında plastik poşetler, pet şişeler, sigara izmaritleri, doğaya atılmaması gereken torbalar hatta bebek bezleri var. Ne yazık ki bazı insanlar çöpleri hiç düşünmeden bu güzel alanlara atıyor. Onları çöp atmamaları için birlikte uyarmamız gerekiyor. Daha temiz bir dünyada yaşamak istediğimizi göstermemiz gerekiyor. Musabeyli Köyü’nde yapılacak bu temizliğe hep birlikte destek olalım.

Haydi, bunu 10 Şubat Pazar günü birlikte yapalım. Musabeyli Korusunu daha temiz görmek için birlikte çalışalım. Eğer Musabeyli’ye gelemezseniz birçok farklı yerde bu etkinliğe destek olabilirsiniz. Kendi başınıza ya da gruplar oluşturarak, nehir kenarlarında, sokağınızda, sitenizde daha temiz bir çevre istediğinizi göstermek için temizlik yapabilirsiniz. Bu temizlik etkinliğini arkadaşımıza, akrabalarımıza ya da komşularımıza haber verelim, çevremize duyuralım.

Musabeyli Köyü Korusu Temizlik ve Piknik Etkinliği için, ailelerimizle birlikte, piknik sepetlerimizi de alarak, Saat:11:00’de köy meydanında toplanacağız. Kullanılmış torbaları ve eldivenlerimizi yanımızda getireceğiz. Hep birlikte koruya gideceğiz. Koruda gördüğümüz plastik poşetleri, pet şişeleri, sigara izmaritlerini, şişe kapaklarını, doğaya atılmaması gereken her şeyi toplamaya çalışacağız.

Bugün yapacağımız 1-2 saatlik bir çalışma ile, Musabeyli Köyü Korusu’nu kirleten kişilere şunu hatırlatmak istiyoruz: Doğayı korumak, temiz tutmak hepimizin görevidir. Bazı insanlar doğaya ve sokaklara çöp atmamak gerektiğinin farkına varmalıdır.

Kardeşim piknik yaptığında çöpünü doğaya atma. Yanında götür. Uygun yere bırak. Bunu umuyor, diliyor ve bekliyoruz.

Haydi; 10 Şubat Pazar Günü Saat 11:00 de, Musabeyli Köyü Korusu’nu temizlemek için birlikte çalışalım!

Edirne Çevre Gönüllüleri Derne

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER