SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Ethem Dikmen

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi…

Sağlığınıza koşulsuz olarak öncelik verin.

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi…
Bu haber 23 Şubat 2020 - 12:01 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.

Sevgili dostlarım; geçtiğimiz pazar günü sol dizimde başlayan ağrı, ben “geçer nasıl olsa” diye düşünürken, gittikçe şiddetlendi. Bir süre sonra ağrının yanında; şişme, kızarıklık, ateş, hareket kısıtlılığı da oluştu ve ayağımı kullanamamaya başladım.
Doğal olarak bu durumda hastaneye, doktora gitmek gerekir değil mi ? Ama nerdee ) Zamanla yarışılan ve öylesine koşuşturma dolu bir hayat yaşıyoruz ki çoğumuz -bunlardan biri de benim- en çok yaptığımız hata kendimizi ve sağlığımızı hep ötelemek. .
Her neyse; pazartesi günü cezaevi ve durusma ile geçtikten sonra iş ciddileşince salı günü öğleden sonra hastaneye gittim çaresiz ).
Ve bir yığın tıbbi tetkikten sonra öğrendim ki; dizimde ciddi bir enfeksiyon var. Orayı kendine mesken edinmiş bir mikrop ordusu da kıkırdağımı afiyetle yemeye başlamış. Öyle ki; kaybedecek hiç vakit yok. Yeşil önlüğü istemeye istemeye giyip ameliyathanenin kapısından içeri girdim. Sevgili doktorumun ve ekibinin başarılı operasyonundan sonra, hastanede dört günlük yatış ve şimdi evdeyim. On gün kadar iğne İlaç tedavim devam edecek. Sonrasında tamamen iyileşeceğim inşallah.
Hay Allah ! Kısa yazmayı düşünmüştüm roman gibi oldu )
Sözün kısası sevgili dostlarım; siz benim gibi yapmayın. Sağlığınıza koşulsuz olarak öncelik verin. Değerini ancak kaybettiğimizde anladığımız, sahip olduğumuz en kıymetli varlığımız o çünkü. .
Hem ne diyordu Kanuni; “… olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi …” değil mi. .
Bu vesile ile arayan, hastaneye gelen, arayamasalar da kalben yanımda olduklarını bildiğim, aramalarına cevap veremediğim sevgili dostlarım, arkadaşlarım size teşekkür ederim, hepinizi çok seviyorum. Varlığınız benim için çok değerli.
Hepiniz, çok sağlıklı ve mutlu olun, her zaman..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER