SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“RAHAT TOPLU ULAŞIM İÇİN ALTERNATİF YOLLARI KULLANIN”

ŞAHİN; Özel araçları alternatif yolları kullansın..

“RAHAT TOPLU ULAŞIM İÇİN ALTERNATİF YOLLARI KULLANIN”
Bu haber 17 Ekim 2019 - 9:52 'de eklendi ve 616 kez görüntülendi.

Edirne’de kent içi trafiğindeki yoğunluk her geçen gün artıyor. Özellikle sabah erken saatlerde toplu ulaşım araçları, okul servisleri ve özel araçlarıyla işyerine gitmeye çalışan vatandaşların oluşturduğu yoğunluk, zaman zaman trafikte aksamalara neden oluyor.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, özel araçlarıyla trafiğe çıkan vatandaşların alternatif yolları kullanmaları halinde, yoğunluğun bir nebze olsun azalacağını söyledi.

 Şahin, “Son günlerde sürekli gündeme gelen sabahları ETUS araçları yolcuyu taşıyamıyor yada ne bileyim yolcunun olduğu yerlerde araçlar yok şeklinde ama şimdi zaten bununla ilgili bizim ETUS başkanımızda bir açıklama yaptı. Bende şoförler odası başkanı olarak bununla ilgili bir açıklama yapma gereği duydum. Sabahları bizim 185 tane aracımız sahada oluyor ama sizlerde biliyorsunuz alternatif yollar çok olmadığı için örnek vereyim ayçiçeği heykelinin orda ki kavşaktan, Trakya birliğin orada ki kavşaktan, sigortanın orda ki kavşaktan toplu ulaşım yapılan araçların geçme süreleri en az 7-8 ışıkta oluyor. Buda normalde gün içinde trafik olmadığında yarım saatte turu tamamlayan araç sabahları özel araçlarla çıkan vatandaşları, servis araçları herkesin aynı anda çıkış saati olduğu zaman çok fazla yol olmadığı için trafik bunları taşımıyor. Bizim burada önerimiz hususi araçları kullanan vatandaşlarım hem toplu ulaşımdaki öğrencilere hem vatandaşlara yardımcı olabilmeleri için eğer alternatif yollar varsa işte kıyığın üstündeki veya başka alternatif yollar varsa o yolları kullanıp özel araçlarıyla giderlerse bizim daha çabuk hizmet etmemizi sağlarlar hem de vatandaş olsun öğrencilerimiz olsun saatinde işinize kavuşturmayı çalışırız. Toplu ulaşım kullanan arkadaşlar çıkış saatlerini 5 dakika 10 dakika öne almaları öneriyorum. Hem toplu ulaşım araç kullanan hem özel araçlarını kullanan vatandaşları daha duyarlı hareket etmelerini öneriyorum.  Özellikle mesai saatleri içinde 7.45-9.00 arası bide akşamüstü 17.00-19.00 arasında toplu ulaşımın olduğu yerlerde hususi araçlar biraz daha az olursa daha sağlıklı ulaşım olacağını düşünüyorum” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER