SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

RECEP GÜRKAN’I DESTEKLİYORUM…

RECEP GÜRKAN’I DESTEKLİYORUM…
Bu haber 05 Kasım 2018 - 17:38 'de eklendi ve 182 kez görüntülendi.

Yıllardır harabe ve metruk halinde duran ve her türlü melanetin gerçekleştiği ve gençlerin ahlaki, insani ve sağlıklı yaşam kurallarını hiçe sayarak kötü alışkanlıklara ulaşma konusunda mekân edindiği eski Elektrik Fabrikası ile ilgili Spekülasyonlar, bu gün yaygın medyada yayınlanan bir gazetede çıkan çelişkilerle ve yanlışlıklarla dolu bir haber sonrasında yeniden başladı.

30 yıla yakın bir süre kimsenin ilgilenmediği ve bakmadığı bu bina ne zaman ki Recep Gürkan’ın Başkan olup vaatleri içinde olduğu için restorasyona başladı, işte o andan itibaren ilgi ve alakanın odak noktası oldu adeta.

Orasının Tatarhaniler Mezarlığı olduğunu ve sadece o alan değil Darülhadis Camiine kadar olan alan ve 25 Kasım Stadının da bu mezarlık sınırı içinde olduğunu biliyoruz.

Bizim yaşımızda olanlar Stadyum yapılırken çıkan cesetlerin bu alanda depolandığını çok iyi hatırlarlar.

Gazetede o kadar çelişkili ifadeler var ki; bu binanın temeli atıldığında 4 aylık olan bir tarihçi ve yazarın şahit gösterilip, “durun yıkmayın” diye bağırdığından tutun da,14 yaşındaki bir Kadastro Müdürünün, “Türbe bu X ve Y koordinatları ile gösterilen yerdedir. Bu hadiseyi yaşayan bilirkişi olarak bu raporu imzalıyorum” dediğine kadar insanı şaşırtan ifadeler yer alıyor. Oral Onur o zaman dört, Kadastro Müdürü Adnan Evinay’da 14 yaşındaymış.14 yaşında Müdür ve dört yaşında yazar ve tarihçi olur mu?

Siz karar verin.

Gazetede Başkan Gürkan’ın “Muhammed bin Kutbüddin-i İzniki, Mızraklı İlmihal kitabının yazarıdır ve İslam’da çok önemli bir yere sahiptir. Türbesi burada olsaydı güvencesi ben olurdum” şeklindeki ifadesine yer vermiş ama FETO tarzı takiyye ye benzetmiş.

Bana göre hiçte te Takiyye filan değil, içinden ve yüreğinden gelen bir sözdür bu.

Ayni sözleri bu günde tekrarladı ve “şayet o muhterem zatın burada olduğu kesin olsun türbesini ben yaptırır ve onun güvencesi de ben olurum” dedi.

Bakın Başkan Gürkan; büyük zat Muhammed bin Kutbüttin-i İzniki hazretlerinin burada yatmadığı resmi araştırmalar ve incelemeler ile tespit edildikten sonra başladığı restorasyon ve düzenlemelerde çok titizlik göstererek insanların gezinti alanlarını daraltıp yeşil alanları çoğalttı ki; insanlar buralarda naaşı kalmış olanlar olup çiğnenmesin diye.

Kaldı ki; gazete haberinde sanki Recep Gürkan o alana yeni bir Nikâh salonu inşa etmiş havası veriliyor.

Esrarcıların, tinercilerin, fuhuş yapanların cirit attığı ve Elektrik binası olarak yıllarca kullanılan bina vardı zaten.

Ve o bina sadece Nikâh salonu olarak değil, Kültür hizmetlerinin tümünün icra edildiği bir bina olarak düzenlendi ve öyle de hizmet veriyor.

O bina hizmet vermeye başladığı andan bu güne kadar bahçesine tek bir araç dahi girmeyen, müzik ve eğlencenin yasak olduğu bir hizmet mekânı olarak kullanılıyor.

Ne var ki; Kültür Bakanlığı Bakan “olur”u ile “Mülkiyetin Devri” işlemini başlatmış.

Aslında aylar önce de böyle bir tevatır çıkmıştı ve Başkan Gürkan’da harcamış olduğumuz Belediyenin 4 milyon lirasını versinler devredelim demişti.

Sanırım ayni görüştedir Başkanımız.

Bana göre Başkan haklı ve onun için de kendisini destekliyorum.

Böyle konularda siyaset olmaz.

Şahsen ben türbe ve yatır ziyaretlerini hiçbir zaman bırakmayan bir kişi olarak Başkanın da ayni hassasiyette olduğunu tahmin ediyorum.

Her fırsatta söylediği sözde de bunu anlatmıyor mu?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER