SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

RECEP GÜRKAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

RECEP GÜRKAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Bu haber 26 Ağustos 2019 - 20:40 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Gürkan’ın mesajı şöyle;

Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla yurdumuz tamamen elimizden alındı. Vatanımızda hür olarak yaşama hakkımıza son verildi. Yüzyıllardır üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız topraklar düşmanlara verildi. Bizim de bunu kabul etmemiz istendi.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; “Hürriyet ve İstiklal benim karakterimdir” sözüyle, milletimizin hür ve bağımsız yaşama azmini en güzel şekilde ifade etmiştir. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkıp yaktığı bağımsızlık ateşi dalga dalga tüm yurdu kaplamıştır. Ve böylece ATATÜRK’ün önderliğinde başlayan Kurtuluş Savaşı, 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kesin sonuca ulaşmıştır.

Türk ulusunun var olma mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı’nın temelinde onur vardır, vatan aşkı vardır, cesaret, kararlılık vardır.

Milletimizin onur mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı’nın başarıya ulaşmasından sonra, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmış, çağdaş uygarlığa ulaşmak yolunda başarılı bir mücadele verilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olma yolunda verdiği kararlı mücadeleye devam edecektir.

Tüm şehit ve gazilerimiz milletimizin gönlünde, ebediyen en yüksek mertebeye sahip olarak kalacaklardır.

Türkiye Cumhuriyetinin ve bağımsızlığımızın mimarı, ulusumuzun ebedi önderi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bu eşsiz zaferin elde edilmesinde emeği geçen Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm mensuplarını, yüce milletimizin isimsiz kahramanları, vatanı ve ulusu uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükran ve minnet duygularıyla anarken, değerli hemşehrilerimin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER