SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

SAADET PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

Mansur iriş, Belediye Başkan Adayı

SAADET PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI
Bu haber 11 Ocak 2019 - 9:49 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne il Teşkilatı yaptığı basın toplantısı ile Belediye Başkan adayını açıkladı.

Açış konuşmasını İl Başkanı Ali Demirkıran yaptı. Yerel seçimlere üç aydan daha az bir zaman kaldığına vurgu yapan Demirkıran, “Bu seçimlere Saadet Partisi olarak en güzel Adaylarla girme gayret ve heyecanı içerisindeyiz. Edirne’mizde tüm ilçe ve beldelerimizde Aday belirleme çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Bugün bu toplantımızda Edirne Belediye Başkan Adayımızı Kamuoyuna takdim etmek için bir araya geldik” şeklinde konuştu.

“Belediyecilik heyecan gerektirir. Belediyecilik duyarlılık, çalışkanlık, fedakârlık ve cesaret gerektirir” vurgusu yapan Demirkıran, “Belediye başkanlığına talip olmak, hele Edirne gibi bir şehrin Belediye Başkanlığına aday olmak, çok önemli vasıflar gerektirir. Fatih sultan Mehmet’in, Mimar Sinan’ın, Hasan Sezai Hazretlerinin şehrine Belediye Başkanı olmak ne demektir? Bu sebeple ince eledik, sık dokuduk ve adayımızı belirledik. Bu güzel şehre hizmet etmek için yola çıkan adayımız, MANSUR İRİŞ” diyerek hayırlı çalışmalara vesile olmasını diledi.

Mansur iriş, Belediye Başkan Adayı olarak açıklandıktan sonra şu konuşmayı yaptı.

“Değerli basın mensupları, kıymetli arkadaşlar hepinizi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum. Teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bugün bizim için önemli olduğu kadar siz sayın basın mensuplarımız için de özel bir gün. Bu vesileyle ‘’çalışan gazeteciler’’ gününüzü tebrik ediyorum.”

Mansur İriş, konuşmasına özgeçmişinden bilgilendirme yaparak şunları kaydetti; “1982 yılında Edirne’de doğdum. ‘50.yıl İlkokulu’ndan sonra, ‘Orta Okul’u İstanbul ‘Fazilet Lisesi’nde, Liseyi de’ İlhami Ertem Lisesi’nde okudum. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdim. Kendi şirketlerimizde yönetici olarak çalıştım. Halen Tarım ve Hayvancılık İşletmemizde Genel Müdürlük yapmaktayım.”

İş hayatında aktif olarak bulunurken toplumsal konularla da iç içe olduğunu belirten İriş, şu açıklamalarda bulundu; “bir yandan iş dünyasında mesleki kariyerimi arttırmak için çalışırken, diğer yandan çocuklarımızın geleceği, halkımızın refahı, şehrimizin güzelliklerle donanması için neler yapabiliriz sorularına hep cevap aradım. Çünkü gayet iyi biliyoruz ki, ‘insanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır’. Bundan dolayı daha öğrencilik yıllarımda ‘Milli Gençlik Vakfı’ ve ‘Anadolu Gençlik Derneği’nde faal olarak görev yaptım. Üniversitede okurken de ‘Öğrenci başkanlığı’ görevinde bulundum. Ayrıca, Saadet Partisi İl Gençlik Kolu Başkanlığından sonra Merkez İlçe de Teşkilat Başkanı olarak görev yaptım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.”

Edirne’nin özellik ve güzelliklerine de değinen Mansur İriş, “çok özel ve güzel bir şehirde yaşıyoruz. Edirne; Camileriyle, Köprüleriyle, Kervansaraylarıyla… Hâsılı tarihi dokusuyla dünyadaki müstesna şehirlerden biridir. Bu hususiyetinden dolayı Edirne her yıl yurt içinden ve yurt dışından yüz binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Böyle bir şehrin belediye yönetimi, Edirne halkına hizmetin yanında gelen misafirlerin de doğal ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Bundan dolayı ‘Şehirler Sultanı Edirne’mizi ‘Milli Görüş’ Belediyeciliği ile tanıştırmak istiyoruz.” yönetim anlayışında “hak ve adalet” ilkelerini hâkim kılmak istiyoruz” diyerek:

Önceliklerini özetle şu şekilde sıraladı:

* Edirne hepimizin şehri. Şehrimizi hep birlikte yöneteceğiz.

* Bu güne kadar Teşkilat çalışmaları çerçevesinde halkımızın içindeydik. İnşallah, seçildikten sonra da halkımızla beraber olacağız.

* Şehrimizin sömürülmesine izin vermeyeceğiz. Bilakis ihya edeceğiz.

* Kadim değerlerimizi esas alarak aydınlık geleceğe yürüyeceğiz.

* Günü kurtarma peşinde olmayacağız. Bilakis gelecek nesilleri düşüneceğiz ve evlatlarımıza daha güzel bir şehir bırakacağız.

* Halkımız, bu seçimlerde vereceği oyla demek istiyor ki ;

* Ey Belediye Yönetimi; Bizim adımıza Edirne’mizi yönet.

* Belediyeye geldiğimizde bizi güler yüzle karşıla.

* İhtiyaç ve imkânlar ne gerektiriyorsa israf etmeden bu hizmetleri bize sağla.

* Kimseye haksızlık yapma.

* En uygun kişilerle ve kurumlarla istişare ederek en doğru kararları al ve uygula.

* Partizanlık yapma, adam kayırma, işi ehline ver.

* Kurumlarla irtibata geçerek şehrin kalkınması ve tanıtımı için sıkı diyaloglar kur.

Önce İnsan ve yaşanabilir bir Edirne!

Önce, “insan ve yaşanabilir bir Edirne’’ anlayışı çalışmalarında belirleyici rol oynayacağını da belirten Mansur İriş, “ projelerimiz insanların hayatına dokunan, hayatı kolaylaştırıcı projelerdir. Önümüzdeki günlerde açıklayacağımız her proje Edirnelilerin kendini içinde bulacağı ‘evet bu benim problemimin çözüm yolu’ diyeceği projeler olacaktır.

Mansur İriş, “böylesine mühim ve şerefli bir görevi şahsıma tevdi eden Saadet Partisi Teşkilatımıza ve tüm mensuplarımıza en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Tüm ekibimizle canla başla çalışacağız. Bütün gücümüzle yapacağımız çalışmalarla, halkımızın teveccühünü kazanacağız inşallah. Bu duygularla seçimlerin Edirne’mize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum. Tekrar hepinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER