SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

SAADET PARTİSİNDEN ENGELLİLER DERNEĞİNE ZİYARET..

ETUS araçlarında binmeyi sağlayan sistem arızalı

SAADET PARTİSİNDEN ENGELLİLER DERNEĞİNE ZİYARET..
Bu haber 07 Aralık 2019 - 11:05 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.

Engelliler haftası münasebetiyle Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran ile STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Kadir İriş Engelliler Derneklerini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Dernek Yöneticileri ve Üyelerin yaşadıkları sorunları dile getirdiklerini söyleyen Ali Demirkıran, “özellikle ETUS araçlarında binmeyi sağlayan sistemin arızalı olduğunu, arızalı araçların tamir edilerek azalması gerekirken her geçen gün artmakta olduğunu ,bu sebeple bazen ikinci, hatta üçüncü aracı beklemek zorunda kaldıklarını ifade ettiler” dedi.

Biri diğer önemli konunun ise tekerlik sandalye geçiş yollarının bozuk olduğu konusunda şikâyetçi olduklarını aktaran Ali Demirkıran, “bozuk yolların yıllardır tamir edilmeyişinden şikâyetle bunlara örnek olarak 80. Yıl Anadolu Lisesi önündeki yaya kaldırımındaki yol bozukluğunu dile getirerek buralardan tekerlekli sandalye ile geçişlerde araçların geçtiği yola düşme tehlikesinin bulunduğunu beyan ettiler” şeklinde konuştu.

Bu konuda yıllardır hiçbir adım atılmadığını, buna benzer yüzlerce yerde tehlike bulunduğunu ifade eden Engelliler Derneği üyelerine, “biz konuyu gündeme getireceğiz ve engellilerimiz adına işin takipçisi olacağız” diyen Saadet Partisine teşekkür ettiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER