SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“Sağlık İçin Hareket Et” Bisiklet Turu Gerçekleştirildi

Halk Sağlığı haftası etkinlikleri devam ediyor..

“Sağlık İçin Hareket Et” Bisiklet Turu Gerçekleştirildi
Bu haber 06 Eylül 2019 - 10:41 'de eklendi ve 376 kez görüntülendi.

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası Etkinlikleri Kapsamında

“Sağlık İçin Hareket Et” Bisiklet Turu Gerçekleştirildi

Ülkemizde her yıl 3-9 Eylül tarihleri “Halk Sağlığı Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın amacı; halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmaktır.

Etkinlikler kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımızca 5 Eylül 2019 Perşembe günü saat 15.00’da Edirne Karaağaç’ta “Sağlık İçin Hareket Et” bisiklet turu gerçekleştirilmiştir. Karaağaç Protokol Evi önünden başlayıp Lozan Anıtında son bulan bisiklet turuna Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Selma HEVES YILMAZ, Başkan Yardımcısı Dr.Onur ÇAKAR, Birim Sorumluları Dr.Burcu BAKAR, Dr.Rıfat ÖZALTIN ve Şube Müdürü Yıldıray ÇETİNTAŞ, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uz.Dr.Esin SEÇGİN SAYHAN, Yeşilay Edirne Şube Başkanı Sebahattin BİLGİÇ, İl Sağlık Müdürlüğü personeli, EBİS (Edirne Bisiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği) ve ARDABİS (Arda Bisiklet Derneği) katılmıştır.

Bisiklet turu bitiminde Lozan Anıtının bulunduğu alanda Sezai Irmak Art Academy sanatçılarının klasik müzik dinletisi büyük ilgiyle izlenmiştir. Müzik dinletisinin ardından Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr.Selma HEVES YILMAZ halkımızın ve sağlık personelinin halk sağlığı haftasını kutlayarak; bisiklet turumuza destek veren kişi, kurum ve kulüplerimize teşekkür etmiştir

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER