SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

SERKAN ÇAĞRI’DAN, REKTÖR TABAKOĞLU ve TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE TEŞEKKÜR

Trakya Üniversitesi ile yeni projelere ve ortak çalışmalara imza atmaya hazırız.

SERKAN ÇAĞRI’DAN, REKTÖR TABAKOĞLU ve TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE TEŞEKKÜR
Bu haber 23 Ekim 2019 - 14:40 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi.

ÜNLÜ KLARNET VİRTÜÖZÜ SERKAN ÇAĞRI’DAN, REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU ve TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE TEŞEKKÜR

Dünyaca ünlü müzisyen, klarnet virtüözü Serkan Çağrı, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Klarnet sanatçısı Keşanlı Serkan Çağrı‘nın kurucu başkanlığını yaptığı Trakya Kültür Sanat Eğitim Vakfı (TARSEV) ve Trakya Üniversitesi iş birliğinde Edirne’de düzenlenen, Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı “I. Uluslararası Balkan Müzik Festivali” programı kapsamında Edirne’ye gelen Serkan Çağrı, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile makamında bir araya geldi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, usta sanatçıyı yürüttüğü başarılı organizasyonlar, müzik yaşamı ve akademik çalışmaları nedeniyle tebrik ederken, TARSEV ve Trakya Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirilen, odağına Balkanları alan uluslararası bu organizasyonun, Trakya Üniversitesi’nde düzenlenmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Görüşmede, Serkan Çağrı, TARSEV ve Trakya Üniversitesi iş birliğinde ulusal ve uluslararası müzik projelerinin hayata geçirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu.
Ziyarette, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile bir araya gelmesinin kendisi için büyük bir onur ve gurur vesilesi olduğunu ifade eden Serkan Çağrı, “Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, organizasyona verdiği destek ve katkılardan ötürü teşekkür ederim. Edirneliler ve öğrenciler için kültür ve sanat adına güzel işler yapacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Ben Keşanlıyım ve Edirne’ye, Trakya’ya çok şey borçlu olduğumu hissediyorum. Burada edindiğim güzellikler ve tecrübeler beni bugünlere ulaştırdı. Benim halkım, bölgemin tüm insanları, güzelliklerin ve iyiliklerin en samimileriyle buluşmayı hak ediyor. Böyle bir samimiyet ve içtenlikle, sanat için yaşadığım topraklardayım. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da bizleri büyük bir memnuniyet ve ilgiyle karşıladı. Trakya Üniversitesi ile yeni projelere ve ortak çalışmalara imza atmaya hazırız. Trakya Üniversitesi, doğup büyüdüğüm güzide kentimin müstesna üniversitesi. Devlet Konservatuvarı ve Balkan Senfoni Orkestrası’nın bugüne kadar kenti ve Üniversitemizi ulusal ve uluslararası platformlarda nasıl temsil ettiği ortada. Çalışmalarını ve başarılarını yakından takip ediyoruz. Organizasyona başarılı performanslarıyla önemli katkılar sundular. Onlara da teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, tüm dünyanın yeteneğiyle yakından tanıdığı klarnet virtüözü Serkan Çağrı’yı Edirne’de ve Trakya Üniversitesi’nde görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sanatsal ve akademik çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Ziyaretinden dolayı Serkan Çağrı’ya teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Başarılı sanatçımız Serkan Çağrı ile Edirne’de, Trakya Üniversitesi’nde sanatın ve müziğin tüm tonlarını ve rengini sanatseverler ile buluşturmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçte de kültür ve sanat etkinliklerinde kendisiyle buluşmayı, ortak proje ve çalışmalara imza atmayı sürdürmeyi düşünüyoruz. Sadece Edirne’yi ve Trakya bölgesini değil Balkanlar’ı, dost, kardeş, akraba topluluklarımızı da kucaklayacak güzel projelerde kendisini aramızda görmek istiyoruz. Serkan Çağrı, bu topraklarda yetişen, farklı kültürleri bir araya getiren, klarnete ruh veren, onu dillendiren ve Türkiye’den dünyaya sesini duyuran büyük bir sanatçı. Edirne’ye, büyüdüğü ve yetiştiği kente güzellikler sunan; duruşuyla ve kişiliğiyle kendisinden sonra gelecek sanatçılara örnek olacak biri. Kendisine, iş ve sanat yaşamında başarılar diliyorum. Bizleri mutlu etti, kendisine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER