SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

SUİÇMEZ;YAĞIŞLAR MERALARI CANLANDIRDI

Çok yıllık otların dikimi yaygınlaşacak.

SUİÇMEZ;YAĞIŞLAR MERALARI CANLANDIRDI
Bu haber 28 Haziran 2020 - 20:59 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Son yağışlar ayçeçiğine olduğu gibi meralara da iyi geldi. Meraların canlanması hayvan üreticisini sevindirdi. Edirne Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, meraların hayvancılıkta çok önemli olduğunu söyledi.

Suiçmez, “Meralarda kış kurak geçti ama son 10-15 günden beri meralarımız güzel yağış alıyor. Bazı bölgelerde mera ıslah çalışmaları devam ediyor. Meralar genel anlamda alınan yağışlarla kendini toparladı. Bazı bölgelerde birkaç proje çalışması var. Projelerin örneklerini bu sene güzel görürsek yaygınlaştıracağız. Meralar, hayvancılıkta çok önemli. Karaçalı kesimi, gübreleme, sulama ve meralardaki ot popülasyonuna bakılarak gerekirse meralarda yetişen çok yıllık otların dikimi yaygınlaşacak. Söylediklerimize hükümet ve bakanlıklar ilgileniyor.

  Geçtiğimiz yıl Tarım Şurasında Cumhurbaşkanı  özellikle meralarla ilgili bir madde aldı gündeme. Bunu bu sene uygulanabilirliğini göreceğiz. Bazı projeler var. Projeler hayata geçsin, görmemiz lazım. Güzel olacak gibi görünüyor. Dediğim gibi son yağışlar meralarımızı canlandırdı. İyi yolda gidiyoruz, güzel çalışmalar var.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER