SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

TABAKOĞLU’NUN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI…

T.Ü.Türkiye’nin ve Balkanların en seçkin üniversitelerinden biridir.

TABAKOĞLU’NUN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI…
Bu haber 04 Ekim 2018 - 16:31 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

Rektör Prof.Dr.Erhan Tabakoğunun yeni Eğitim Öğretim Yılı konuşma metni;

Kıymetli Öğrencilerim,
Yeni eviniz Edirne’ye ve Trakya Üniversitesi’ne hoş geldiniz…
“Sultanların Şehri, Şehirlerin Sultanı” olarak anılan, dillere destan bu tarihi kentte, Trakya Üniversitesi gibi seçkin bir üniversitenin öğrencisi olmanın ayrıcalığını sonuna kadar yaşamanızı diliyorum.
Edirne… Farklılıklara saygının hüküm sürdüğü, birlikte huzurla, güvenle yaşamın adresi olan, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı niteliğindeki bu topraklar, gerçek bir öğrenci cenneti. Öğrenci olarak Edirne’ye gelen herkes Edirnelilerin de evladı, hemşehrisi. Bu şehirde asla yabancılık çekmeyeceksiniz, aksine Edirnelilerin sizi nasıl bağrına bastığına şahit olacaksınız. Medeniyetimizin en derin izlerini taşıyan bu topraklar, size her zaman yepyeni ufuklar açacak.
Trakya Üniversitesi… Köklü geçmişiyle geleceğe köprü kuran, akredite bölümleriyle uluslararası nitelikte eğitim veren, Türkiye’nin ve Balkanların en seçkin üniversitelerinden biri olan üniversitemiz… Bilimin, ilimin, teknolojinin, kültürün, sanatın, sporun, müziğin Balkanlar’daki yuvası. Birbirinden beslenen farklı kültürlerin, çok renkliliğin ve çok sesliliğin gerçek adresi… Bu üniversitede öğreneceğiniz her şey size eşsiz değerler katacak. Burada, sayısı 3.000’i aşan ve her geçen gün artan uluslararası öğrencilerimiz sayesinde bambaşka kültürleri, bakış açılarını yakından gözlemleyerek kendinizi daha da zenginleştirme imkânına sahip olacaksınız.
Bu memleketin suyunu içip ekmeğini yedikten, havasını derin derin soluduktan ve yıllar boyunca üniversitemizde biriktireceğiniz birçok değerli anıdan sonra, gönlünüzün bir parçası hep burada kalacak. Balkanların en seçkin üniversitesi Trakya Üniversitesi ve Türkiye’nin en yaşanabilir, en huzurlu şehirlerinden biri olan Edirne’de, hayal ettiğinizden daha da fazlasını bulacaksınız.
Sevgili Öğrencilerim,
Hepiniz, sadece sizleri yetiştirenlerin değil, üniversitemizin, Edirne’nin ve bu ülkenin gurur kaynağısınız, geleceğe dair umudumuzsunuz. Bunu asla unutmadan, şevk ve heyecanla emin adımlarla yolunuzda yürümeye devam edin. Üniversiteniz ve Edirne, her zaman sizin yanınızda olacak!
Yeni eğitim öğretim yılında hepinize sonsuz başarılar diliyorum…
Çok Değerli Hocalarım,
Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım,
Öğrencilerimiz, evlatlarımız sizlere emanet… Her zaman olduğu gibi onların yürüdüğü bu zorlu yola ışık tutacağınıza, onları ülkesine, milletine yararlı, hayırlı evlatlar olarak yetiştireceğinize, ihtiyaç duydukları her zaman onlara omuz vereceğinize şüphem yok.
Yeni eğitim öğretim yılında hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum.
En derin sevgi ve saygılarımla…

Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU
Rektör

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER