SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

TED 2019 Eylül ayında eğitim-öğretime başlayacak..

TED Edirne Koleji ilk bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TED 2019 Eylül ayında eğitim-öğretime başlayacak..
Bu haber 09 Ocak 2019 - 21:25 'de eklendi ve 410 kez görüntülendi.

Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Müdürü Sevinç Atabay, Edirne’de 2019 Eylül ayında eğitim-öğretime başlayacaklarının müjdesini verdi.TED Edirne Koleji Tanıtım Ofisi’nde basın mensuplarıyla biraraya gelen TED Genel Müdürü Atabay’a, TED Okul Geliştirme Koordinatörü Dr. Şule Akalın, TED Koleji Edirne Müdürü Arzu Aydın, TED Edirne Koleji Kurucusu Belgin İba da eşlik etti. Genel Müdür Atabay, TED’in 39’uncu okulu olma özelliğini taşıyacak Edirne’deki okulun Eylül 2019’da eğitime başlayacağını söyledi.

Görev yapan öğretmenlerin mülakat ve sınavdan geçeceğini ifade eden Atabay; “Biz çok üst standartlarda eğitim veriyoruz. Özellikle yabancı dil yani İngilizce bizim okullarımızın kuruluş amacında yer almaktadır. Dolayısıyla bir TED okulunda göreve başlayacak öğretmeninin, TED okulunun eğitim ve öğretim niteliğini çok iyi şekilde götürebilecek yeni öğretim yöntemlerinden haberdar öğretmenler olması lazım. Onun için de sınavlar Ankara’da yapılıyor” dedi.

Edirne’de uzun süredir okul açmayı düşündüklerini ifade eden Atabay, doğru yatırım ortağıyla bunu sonunda gerçekleştirdiklerini belirterek; “İnandığımız bir yatırım ortağıyla yola çıkmak gerekiyordu. Ne mutluyuz ki böyle bir aileyle yollarımız kesişti. Onlar da bir TED okulu açma konusunda çok istekli oldular. Şimdi 2019/2020 Eğitim-Öğretim yılında bu okulu açabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

İlk etapta anaokulundan ortaokula kadar bölümlerin açılacağını, Lise’nin ileriki aşamada açılacağını ifade eden Atabay; “Biz okullarımızı anaokulu, ilkokul ve ortaokul olarak açarız. Lise takip eden yıllarda açılır. Çünkü bir TED’li olma bilinci, misyonu, TED’in öğrettiği yabancı dilin özümsenmesi gerekir. Siz hemen tüm sınıfları açarsanız o mezun ettiğiniz öğrencileriniz yeterince TED’li olamazlar ve akademik farkındalığından yararlanamazlar. Bu nedenle hemen açıldığında bizim okulumuzda da anaokulundan 8’inci sınıfa kadar olacak. Lisesi daha sonra açılacak” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER