SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

TOBB çatısı altında Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi kuruldu

TOBB çatısı altında Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi kuruldu
Bu haber 16 Ocak 2021 - 13:22 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

10’a yakın alt kırılım içeren ve geleceğin en önemli sektörlerinden biri olarak gösterilen geri dönüşüm sektörü TOBB çatısı altında birleşti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sektör Meclisleri çatısı altında 62’nci Sektör Meclisi olarak Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi kuruldu. ​Böylece, altında 10’a yakın alt kırılım içeren ve geleceğin en önemli sektörlerinden biri olarak gösterilen geri dönüşüm sektörü TOBB çatısı altında birleşti. Yeni kurulan Meclisin tanışma toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri S. Selim Kandemir ve Zeki Kıvanç’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

“SEKTÖR DÜNYADA ÖNEMLİ BİR NOKTAYA GELDİ”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi S. Selim Kandemir meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Kandemir ayrıca, Meclisin oluşturulma aşamasında ortaya koyduğu vizyondan dolayı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini iletti. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç da atık ve geri dönüşüm sektörünün, küresel olarak geliştirilen ve ortaya konan stratejilerle dünyada önemli bir noktaya geldiğini ifade ederek, Meclis olarak sektör ve ülke adına çok faydalı işlerin altına imza atılacağından emin olduğunu söyledi.

İKİNCİ TOPLANTI ŞUBATTA

Toplantıda, TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı A. Saygın Baban, Sektör Meclislerinin yapısı, Meclis oluşturulma aşamasında izlenen yol haritası ve üyelerden beklentilerle ilgili kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Meclis Üyesi firma ve derneklerin kendilerini tanıtmalarının ardından toplantı sona erdi. Seçimli Meclis toplantısının şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER