SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

TÜRKİYE DİZ ÇÖKMEYECEK…

Emperyalist güçler kendi askerlerini feda etmiyor

TÜRKİYE DİZ ÇÖKMEYECEK…
Bu haber 12 Aralık 2019 - 11:12 'de eklendi ve 211 kez görüntülendi.

Milletleri millet yapan en büyük güç, birlik ve beraberliktir. İnanç birliği, kültür, birliği, soy birliği önemlidir.
Vatan, bayrak, devlet, milletlerin temel varlık zenginlikleridir.. Düşman güçlü, çok güçlü olabilir, ama birlik inancı o güçlüğü yenebilir. Tarih bunun örnekleri ile doludur.
Tarih boyunca pek çok Türk devleti yıkılmıştır. Ve her yıkılışın temelinde fitne, nefis, siyasi kavga dolayısı ile Milli birliğin bozulması sebepleri vardır. Önce birlik beraberlik bozulmuş. Ardından dış, egemen güçler”Böl, parçala, yut” taktiği uygulamışlardır. Bugün de aynı gerçeklerle karşı karşıyayız. Emperyalist güçler (AB-ABD-İSRAİL) dünya zenginlik kaynaklarının merkezinde güçlü bir TÜRKİYE istemiyor.
Yeni savaş sisteminde artık Emperyalist güçler kendi askerlerini feda etmiyor. Ülkeleri kendi içlerinden
bölüyorlar. Taşeron örgütler kullanıyorlar. Vesayet yönetimlerini iş başına getiriyorlar. Kan emen vampirler gibi ülkeleri sömürüyor kendilerine köle toplumlar oluşturuyorlar.
Orta doğu bunun en açık örneği. Irak, Suriye, Mısır, Yemen, Libya.. ABD kuklası Suudi Arabistan.. vb. Yeraltı kaynakları bakımından dünyanın en zengin ülkeleri, ama kardeşin kardeş kanı akıttığı, iç savaşların yoksul hale dönüştürdüğü ülkeler.
Suriye’de ve Türkiye çevresinde yaşanan son olaylar bu senaryonun bir parçası. İsrail, Ermenistan hattında AB-ABD taşeronu bir KÜRDİSTAN kurmak. Çok mu seviyorlar Kürtleri? Kürtler Türklerle birlikte yaşadıkları sürece özgür kalabilirler. Emperyalistler Kürtleri Petrol ve doğal gaz zenginliklerinin başına bekçi-uşak yapma gayretindeler. PKK-PYD-YPG’nin varlık nedeni budur! Asla Kürt kardeşlerimizin gelecek arzusu değildir istedikleri.
Evet.. Türkiye oyunları bozuyor. Son yaşanan gelişmeler göstermiştir ki, Türk Milleti bu oyuna gelmemiş, vatan müdafaasında üzerine düşen görevi birlik, beraberlik içinde getirmiştir.
Bu gelişmeler yaşanırken kötü imtihan verenler de olmuştur. HDP-CHP-İP.. Bir türlü Milli beka iradesinin yanında layıkıyla yer alamamışlardır. Bazen siyasi, bazen dış güçlerin etkisi ile Milli direnişimize katkısağlayamamışlardır.
Unutulmamalıdır ki; Vatan varsa o siyasi partiler var olabilir, Vatan varsa hak, hukuk, demokrasiden söz
edilebilir. Ben yukarıda isimlerini partilerin yöneticilerinden asla umutlu değilim. Fakat o partilerin çatıları altında bulunan, bu ülkeyi seven vatandaşlarımız bu gerçeği görmelidir.
Ey Yüce Rabbim! Ülkemizi bölüp barçalamak için küresel güçler yine iş başında. Türk halkını, güvenlik
güçlerimizi kanatların altına al hainleri yerle bir et… Bizlerin aklımızı iyi kullanmayı nasip et… Türkün
yurdunu Türkün elinden almak için seferber olan düşmanlarımızın yolunu kapat! Onları perişan et! Onlara fırsat verme! Düşmanlar karşısında Türk'e diz çöktürme! Türkü koru ve başarıya ulaştır! Kafiri sevindirme!
Milletimizi böldürtme!
Zakir Tercan
MHP İl Başkanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER