SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Uzunköprü Belediyesi Pazaryeri projesine İl Genel Meclisi desteği istiyor..

Komisyon raporu gündemden kaldırıldı.

Uzunköprü Belediyesi Pazaryeri projesine İl Genel Meclisi desteği istiyor..
Bu haber 06 Eylül 2019 - 11:14 'de eklendi ve 245 kez görüntülendi.

31 Mart Yerel Seçimlerinde tüm parti adaylarının en çok üzerinde durduğu ve propaganda aracı olarak kullandığı  Pazar Yerinin yeniden düzenli bir hale getirilmesi projesi maliyet yüksekliği ve Belediye Bütçesinin yetersizliği nedeniyle olsa gerek İl Genel Meclisi desteğine ve ortaklığına ihtiyaç hissettirdi. Ak Partili Meclis Üyeleri, projenin 31 Mart yerel seçimlerinden önce Uzunköprü Belediye Başkanının seçim vaatlerinde yer aldığını, Edirne İl Özel İdaresi ile yapmak istenmesini uygun bulmadıklarını söyledi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı CHP li Yaşar Sasa, Uzunköprü Belediye Başkanlığının hazırlamış olduğu Akıllı Kapalı Pazaryeri Projesine İl Özel İdaresi’nin projeye ortak olmasını ve işgaliye gelirlerinden pay almasının komisyon tarafından uygun görüldüğünü açıkladı.Sasa’nın okuduğu rapor, Ak Partili ve CHP’li meclis üyeleri arasında tartışmalara neden oldu. Ak Partili meclis üyeleri, komisyon raporunda isimleri olmasına rağmen rapor çalışmasına davet edilmediklerini, rapordan bilgileri olmadığını öne sürdü.

Ak Partili üyelerin sözlerine bazı CHP’li üyeler de tepki gösterince, meclise 5 dakika ara verilerek, Meclis Başkanı, Grup Başkan vekilleriyle toplantı yaptı.Verilen aranın ardından İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş tekrar oturumu başlatarak AK Parti ve CHP Grup başkan vekillerine söz verdi.

Ak Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Suiçmez, raporun gündemden çekilmesini istediklerini söyledi.

Suiçmez, “Biz Ak Parti gurubu olarak bugüne kadar yapılacak hiçbir hizmete karşı çıkmadık. Ancak burada komisyon sağlıklı bir çalışma yapamamış. Komisyonda bulunan Ak Partili üyeler çalışmalara davet edilmemiş, rapor eksiktir. Bizim önerimiz çalışmanın bir ay sonraya ertelenmesi ve yapılacak çalışmaya Ak Partili İl Genel Meclis üyelerinin de davet edilmesi. Rapor haline getirilmeden önce de grup başkan vekilleriyle beraber istişare ile orta yolu bulunmasını için raporun gündemden çekilmesini talep ediyoruz”.

CHP Grup Başkan vekili Erdoğan Gümülcineli de Ak parti grubunun komisyon çalışmasına katılamadığını belirterek, raporun gündemden çekilmesini istedi.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İmar ve Bayındırlık Komisyon raporunun gündemden kaldırılmasını meclis üyelerinin oylarına sundu. Raporun gündemden kaldırılarak önümüzdeki ay tekrar meclise sunulması oy birliği ile kabul edildi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER