SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİNİN PROJESİ FİNALDE

Projenin Finale kalması İlçede büyük bir sevinç yaşattı.

UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİNİN PROJESİ FİNALDE
Bu haber 08 Haziran 2019 - 13:36 'de eklendi ve 322 kez görüntülendi.

Enis İşbilen’in başkanlık yaptığı dönemde, Uzunköprü Belediyesi tarafından 2017-2018 yılları arasında hayata geçirilen ve faaliyette olan ‘Sel Erken Uyarı ve Bilgi Sistemi Projesi’ RegioStars 2019 yarışmasında finalist olmaya hak kazandı.

Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde Bulgaristan’ın Dimitrovgrad belediyeleri ortaklığında, Uzunköprü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından 2017-2018 yılları arasında hayata geçirilen , “Prevent/ Önlemek” isimli ‘Sel Erken Uyarı ve Bilgi Sistemi Projesinin’ RegioStars 2019 yarışmasında finalist olmaya hak kazandığı öğrenildi.

Bölgesel kalkınma alanındaki iyi uygulamaları belirlemek ve diğer bölgelere ilham olabilecek yenilikçi ve orijinal projeleri öne çıkarmak adına her yıl Avrupa Komisyonu tarafından gerçekleştirilen RegioStars yarışmasında Türkiye adına finale kalan proje sayesinde;

2018 yılından itibaren Ergene Nehri ve Kırkavak Deresi üzerine kurulan sistem ile 36-48 saat önceden sel uyarısı ve meteorolojik veriler toplanıyor. Bu sayede yaşanması muhtemel olan felaketlere dair önlemler ilgili kurumlar tarafından önceden alınabiliyor.

Öte yandan Belediyeden yapılan açıklamada ve basına gönderilen Haber servisinde eski Başkan Enis İşbilen den bahsedilmemesi ve “Finale kalan tek proje; Trakya’nın tek kadın belediye başkanından” haber başlığı ile verilmesi bazı çevrelerce hoş karşılanmadı ve Projenin belediye başkanı Özlem Becan tarafından sahiplenildiği ifade edildi.

Belediye Başkanı Özlem Becan^’ın herhangi bir kasıt ile bu başlığı kullandığını tahmin etmediğimiz bu habere bayram sonrasında bir açıklama yapması bekleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER